Play: będzie lepsza łączność w podróży?

Play: będzie lepsza łączność w podróży?
05.02.2011 19:00
Handover w Play - wygodniejsze podróże
Handover w Play - wygodniejsze podróże
Kira Czarczyńska
Kira Czarczyńska

Koniec rozłączania rozmów podczas przełączania się między kolejnymi nadajnikami? Rzecznik prasowy Play, Marcin Gruszka, poinformował właśnie, że operator właśnie wdraża nową technologię. Handover ma sprawić, że korzystanie z telefonów podczas np. podróży - będzie znacznie wygodniejsze.

Kiedy handover będzie działać w Play?

Zgodnie z naszymi zapowiedziami z sierpnia 2010 czas przejść do wdrożenia tej bardzo przyjaznej funkcjonalności. Oficjalnie chciałbym potwierdzić, że rozpoczęliśmy komercyjne wdrożenie przełączeń połączeń na głównych szlakach komunikacyjnych, łączących największe polskie miasta.

Rzecznik dodaje, że niektórzy klienci mogli odczuć różnicę już wczoraj - a więc najwyraźniej wdrożenia już trwają.

Co to jest ten handover?...

Mówiąc najkrócej, jest to płynny sposób przełączania między różnymi nadajnikami (tutaj: Play i Plus), w czasie, gdy połączenie z pierwszą nadal jest aktywne. Pozwala to na dość szybkie zmienianie stacji, do której jesteśmy podłączeni, bez jednoczesnego rozłączania podczas tej zmiany.

Szczególnie wygodne jest to właśnie podczas podróży, na przykład samochodem, kiedy dość szybko wyjeżdżamy z zasięgu kolejnych nadajników - co ma oczywisty wpływ na komfort używania telefonu komórkowego.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)