Play idzie na zakupy. Przejmuje UPC Polska za 7 miliardów złotych

Play idzie na zakupy. Przejmuje UPC Polska za 7 miliardów złotych

Play rozszerzy zakres usług konwergentnych
Play rozszerzy zakres usług konwergentnych
Źródło zdjęć: © WrS.tm.pl
Miron Nurski
22.09.2021 08:42, aktualizacja: 06.03.2024 22:14

Sieć Play - wchodząca w skład Grupy iliad - podpisała umowę sprzedaży i nabycia 100 proc. udziałów firmy UPC Polska. Ta jest jednym z największych w Polsce dostawców usług usług telewizji cyfrowej oraz szerokopasmowego dostępu do internetu.

Play oczekuje, że zakup zostanie sfinalizowany w pierwszym półroczu 2022 roku. Transakcja wymaga bowiem zgody europejskich organów antymonopolowych. UPC Polska jest największą w Europie Środkowo-Wschodniej spółką należącą do międzynarodowego koncernu Liberty Global, a wartość transakcji ma opiewać na kwotę 7 miliardów złotych.

Play przejmuje UPC Polska. Co to oznacza dla klientów?

"Nabycie UPC Polska odzwierciedla dążenie Play i iliad, aby inwestować w mobilne oraz szerokopasmowe sieci i usługi nowej generacji. Transakcja ta wiąże się z chęcią przyspieszenia inwestycji w sieć światłowodową i przyczynia się do realizacji długoterminowej ambicji rozwijania ogólnokrajowej łączności w Polsce" - mówi Thomas Reynaud, Prezes Zarządu Grupy iliad.

Play chce położyć większy nacisk na oferty konwergentne, a więc łączące usługi mobilne oraz stacjonarne. Można oczekiwać, że klientom zostaną zaoferowane korzystne cenowo pakiety obejmujące abonament komórkowy, szerokopasmowy internet oraz telewizję.

Firmy Play oraz UPC Polska współpracują ze sobą od 2017 roku. W roku 2019 UPC zaczęło funkcjonować jako wirtualny operator w ramach infrastruktury sieci Play.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)