Play NEXT, czyli oferta komórkowa w aplikacji. Bez umowy, a rachunki płacą się same

Play NEXT, czyli oferta komórkowa w aplikacji. Bez umowy, a rachunki płacą się same

Play NEXT
Play NEXT
Mateusz Żołyniak
25.10.2018 14:36, aktualizacja: 25.10.2018 17:51

Fioletowy operator postanowił wprowadzić ofertę nowego typu. Play NEXT to rozwiązanie dostępne z poziomu aplikacji mobilnej, które nie wymaga podpisywania umowy z siecią, ponieważ działa na zasadzie subskrypcji. Oto, co konkretnie oferuje Play.

Oferta Play NEXT dostępna w aplikacji mobilnej. Co to znaczy?

Pod nazwą Play NEXT kryje się oferta sieci dostępna od 25 października z poziomu aplikacji mobilnej, którą można znaleźć w sklepach App Store i Google Play. Co ważnej, by z niej korzystać nie trzeba podpisywać umowy z operatorem.

Play NEXT działa na zasadzie subskrypcji, której cena wynosi 45 zł na miesiąc, a do korzystania z usługi konieczne jest zarejestrowanie się w usłudze i podpięcie karty płatniczej. Aktywacja usługi przebiega automatycznie po zeskanowaniu kodu QR otrzymanego wraz z kartą SIM.

Aplikacja Play NEXT
Aplikacja Play NEXT

Miesięczna opłata jest pobierana automatycznie, dzięki czemu nie trzeba pamiętać o dokonywaniu terminowych płatności. Użytkownicy mogą w każdej chwili przerwać subskrypcję (lub ją wznowić). Nowi klienci muszą doliczyć opłatę startową w wysokości 5 zł.

Sama aplikacja umożliwia:

  • wybieranie nowego numeru lub przenoszenie dotychczasowego;
  • zamawianie karty SIM, która ma być dostarczana przez kuriera (możliwy jest odbiór w wybranym salonie Play);
  • kontrolowanie stanu konta i działania usług;
  • możliwość kontaktu z konsultantami za pomocą wbudowanego czatu, który ma być dostępny 24/7.

Główną zaletą jest możliwość rezygnacji z usługi w dowolnej chwili, ale Play chce dbać też o bezpieczeństwo użytkowników, którzy podpinają swoje karty płatnicze. Play NEXT ma więc opcję - doładowywanej dowolną kwotą - "skarbonki", z której pobierane są środki wykorzystywane np. na usługi premium (pieniądze nie są pobierane bezpośrednio z karty).

Co operator oferuje w ramach Play NEXT?

Kwota 45 zł na miesiąc nie jest wygórowana, ale nie jest to też najtańsza z dostępnych na rynku opcji. Play wskazuje, że za te pieniądze użytkownicy otrzymają:

  • nielimitowane połączenia głosowe do wszystkich sieci;
  • nielimitowane SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci;
  • pakiet danych o wielkości 50 GB do wykorzystania w kraju;
  • pakiety do wykorzystania za granicą (2,8 GB na terenie UE).

Obiecująco prezentuje się pakiet 50 GB. Już teraz łatwo stwierdzić, że Play NEXT może być dobrą deską ratunkową dla osób potrzebujących większych pakietów danych jedynie na wybrany okres, które nie chcą wiązać się długoterminowymi umowami z operatorami.

Aplikacja Play NEXT - funkcja skarbonki
Aplikacja Play NEXT - funkcja skarbonki

Są i bonusy na zachętę. Możesz płacić 1 zł miesięcznie

Operator przekonuje jednak, że Play NEXT będzie świetną opcją jako stały numer. Do przenoszenia numerów do nowej opcji zachęcać ma możliwość korzystania z oferty przez 6 miesięcy za darmo (do 3 miesięcy dla osób wybierających nowy numer).

Nie zabrakło też systemu premiowania - użytkownicy mogą zapraszać do Play NEXT znajomych, a za każdy numer, który opłacił pierwszy miesiąc (wspomniane 45 zł), otrzymają miesiąc korzystania z oferty za 1 zł. Jeśli więc ktoś co miesiąc będzie werbował nowego użytkownika, zapłaci tylko 1 zł miesięcznie.

Sytuacja z Folx się raczej nie powtórzy

Play nie jest pierwszą firmą, która wprowadza ofertę w aplikacji mobilnej. Wcześniej w ten sposób działał m.in. Folx, ale ten wirtualny operator po roku zakończył działalność (w lipcu 2018 roku), a jego klienci zostali zmuszeni do przenoszenia numerów do innych sieci.

Brak zainteresowania usługą Play NEXT fioletowemu operatorowi raczej nie grodzi. Ma on sporą siłę przebicia, a opcja kontrolowania usług z jednej aplikacji, duży pakiet danych, możliwość rezygnacji w dowolnym momencie oraz program polecania usługi przekonają z pewnością dużą liczbę użytkowników. Szczególnie tych, którzy cenią bardziej elastyczność niż dodatki w abonamentach.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)