Play Pokolenia - tańszy abonament dla rodzin i grup znajomych

Play Pokolenia - tańszy abonament dla rodzin i grup znajomych

Play Pokolenia to nowa oferta operatora dla większych grup
Play Pokolenia to nowa oferta operatora dla większych grup
Mateusz Żołyniak
21.08.2018 15:06, aktualizacja: 22.08.2018 08:28

Play odświeżył ofertę abonamentową dla klientów indywidualnych, a przy tym dołożył nową opcję o nazwie Play Pokolenia. Dzięki niej z jednej oferty korzystać może do 10 użytkowników, którzy będą płacić jeszcze mniej.

Play Pokolenia, czyli oferta dla dużych rodzin i grup

Nowa oferta fioletowego operatora przygotowana została nie tyko dla klientów indywidualnych, ale i grup użytkowników. Play chwali się jednak nową opcją - obok planów Duet i Rodzina pojawiła się oferta Pokolenia, z której może korzystać od 5 do 10 osób.

Przygotowana została dla dużych rodzin (w tym dzieci i dziadków), ale mogą z niej korzystać większe grupy znajomych. Play pochwalił się nawet dodaniem mechanizmu zaproszeń do grup, który ma wyróżniać opcję Pokolenia na tle grupowych ofert pozostałych sieci.

Przygotowane przez sieć Play porównanie ofert grupowych polskich operatorów
Przygotowane przez sieć Play porównanie ofert grupowych polskich operatorów

Zasada działania jest prosta - klient podpisuje umowę na główny numer podając jednocześnie szacowaną wielkość grupy, a następnie ma 6 miesięcy na jej skompletowanie (np. wysyłając kod za pośrednictwem aplikacji Play24). Przez ten czas opłata pobierana jest tylko za aktywne numery, a dołączający klienci podpisują własne umowy i opłacają swoje zobowiązania.

Play Pokolenia umożliwia oczywiście dodatkowe obniżenie miesięcznej opłaty w ramach jednej z trzech taryf w "rozmiarach S, M i L". Szczegóły dotyczące ceny miesięcznych abonamentów prezentują się następująco:

Jakie dodatki przygotowano w poszczególnych opcjach?

Klienci wybierając taryfy S, M i L dostają oczywiście różne dodatki do oferty, która standardowo zapewnia nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci i pakiet danych 5 GB. Najbardziej korzystanie wypadają pod tym względem opcje M i L, w których na okres 3 lub 6 miesięcy dodawany jest m.in. dostęp do usług HBO GO i Showmax.

Klienci mogą liczyć na rok lub dwa lata dostępu do Tidala w cenie oraz nielimitowane wiadomości SMS/MMS i pakiety danych, w których z pełną prędkością można przesłać 10 GB lub 30 GB. Szczegóły powyżej.

Co jeszcze przygotował fioletowy operator?

Play dodatkowo ma wprowadzić dwie promocje:

  • opcja dla przenoszących numer - możliwość podpisania umowy na 6 miesięcy przed przeniesieniem numeru bez przedłużania zobowiązania. Play ma nie pobierać opłat za ten okres, a do tego ma dawać klientom do dyspozycji smartfon wybrany w danej ofercie i rabat 10 zł, który oferowany jest dla taryf M i L;
  • opcja dla osób korzystających z Karty Dużej Rodziny - możliwość otrzymania 5 kart SIM w cenie 4. Po wybraniu 5 kart użytkownicy mają mieć obniżony abonament za pierwszą do 0 zł.

Firma ponadto odświeżyła oferty Internetu mobilnego, w której oferowane mają być większe pakiety danych do wykorzystania z pełną prędkością. Nowe oferty prezentują się tak:

Odświeżona ofert Play Internet
Odświeżona ofert Play Internet

Klienci, którzy wybiorą jednocześnie nowy Play Internet i Play Pokolenia, mają dostać dodatkowo rabat w wysokości 10 zł na abonament.

Oferta nie tylko dla dużych rodzin

Odświeżone oferty Playa prezentują się dobrze, ale nie są powalające (szczególnie krótki czas bonusów jak HBO GO i Showmax w opcji M). Zdecydowanie najciekawsza jest nowa opcja Play Pokolenia. Nie tylko jednak przez dodatkowe obniżenie kosztów, ale i sporą elastyczność związaną z dodawaniem nowych członków i samodzielnym opłacaniem rachunków. Może być to niezła opcja nie tylko dla większych rodzin.

Nie zdziwię się, gdy zaczną z nich korzystać większe grupy znajomych. Użytkownicy mogą sięgnąć w końcu po taryfę L płacąc za nią niewiele więcej niż za S w opcji solo.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)