Obowiązkek rejestracji kart SIM w Polsce. Play przygotował coś na zachętę

Obowiązkek rejestracji kart SIM w Polsce. Play przygotował coś na zachętę

Obowiązkek rejestracji kart SIM w Polsce. Play przygotował coś na zachętę
Źródło zdjęć: © pixabay.com
Miron Nurski
07.06.2016 12:02, aktualizacja: 25.07.2016 15:25

Jednym z efektów wprowadzenia tzw. ustawy antyterrorystycznej będzie obowiązkowa rejestracja kart SIM. Play zareagował już na nadchodzące zmiany.

Obecnie zdobycie nowego numeru telefonu jest w Polsce łatwiejsze niż założenie konta na Facebooku. Idziesz do kiosku, kupujesz kartę SIM i wkładasz ją do telefonu - gotowe. Wygodę tę doceniają osoby, które z różnych względów często zmieniają numer, turyści oraz przestępcy. To właśnie ci ostatni - przynajmniej oficjalnie - znaleźli się na celowniku rządu.

Obraz

Dlatego też prawdopodobnie już od lipca podczas zakupu karty SIM konieczne będzie przekazanie operatorowi imienia, nazwiska oraz PESEL-u lub numeru dokumentu tożsamości. Ok. 10 milionów obecnych użytkowników pre-paidów na rejestrację swoich kart SIM będzie miało czas najpewniej do 2 lutego 2017 roku. Osoby, które nie ukończyły jeszcze 13 roku życia rejestracji dokonać będą mogły jedynie w obecności opiekuna.

Obraz

Polska nie będzie oczywiście jedynym krajem, w którym karty SIM będą sprzedawane "na dowód". Podobne przepisy obowiązują już w wielu krajach Unii Europejskiej; bez rejestracji nowej karty nie kupimy m.in. w Niemczech, Hiszpanii, Włoszech czy Francji.

Play zamierza nagradzać rejestrujących

Jako że numer niezarejestrowany = numer nieaktywny, operatorowi zależy na tym, aby wszyscy użytkownicy dokonali rejestracji w wyznaczonym terminie. Jak Play informuje na swoim blogu, cały proces będzie maksymalnie uproszczony, a dla rejestrujących przygotowano ciekawe bonusy, które uzależnione będą od stażu.

Obraz

Jak widać, najwierniejsi użytkownicy mogą liczyć nawet na 10 GB internetu i 500 zł. Na wykorzystanie powyższych kwot użytkownicy będą mieli 30 dni od daty przyznania. Co ciekawe, oferta dotyczy także Red Bull MOBILE.

Cóż, pozostaje nam tylko czekać na odpowiedź pozostałych operatorów.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)