Play rozszerza współpracę z firmą Vectra [#wSkrócie]

Play rozszerza współpracę z firmą Vectra [#wSkrócie]

Kabel Ethernet
Kabel Ethernet
Źródło zdjęć: © Fotocitizen/pixabay.com
Mateusz Żołyniak
01.07.2019 13:38, aktualizacja: 01.07.2019 16:08

Play nie tylko zapowiada testy łączności 5G, ale informuje również o rozszerzeniu współpracy z firmą Vectra.

Firma P4 poinformowała o podpisaniu umowy z Vectrą, która dotyczy udostępniania jej sieci szerokopasmowej sieci Play. Fioletowy operator na jej bazie przygotować ma ofertę internetu stacjonarnego, która będzie uzupełnieniem oferty mobilnej.

PLAY:

To kontynuacja rozwoju strategii PLAY koncentrującej się wokół technologii mobilnych, gdyż stacjonarny szerokopasmowy Internet od Vectry będzie idealnym uzupełnieniem obecnej oferty operatora. Umowa bazuje na rozliczeniu po cenach hurtowych za każdego podłączonego klienta. W ramach współpracy, Vectra zapewni routery, jak i usługę podłączenia/instalacji. Umowa nie zakłada płatnego z góry wynagrodzenia dla partnera ani dodatkowych nakładów inwestycyjnych ze strony PLAY. Operatorzy połączą systemy IT, natomiast PLAY zajmie się działaniami marketingowymi i dystrybucją.

Obecnie w zasięgu sieci światłowodowej Vectry znajduje się ponad 2,7 mln gospodarstw domowych. Sieć szkieletowa Vectry należy do czołówki krajowych sieci teleinformatycznych. Wykorzystując najnowsze technologie DOCSIS, Vectra świadczy usługi transmisji danych o prędkości do 600 Mb/s, a wkrótce także do 1 Gb/s. Dzięki ścisłej współpracy obu operatorów, usługa stacjonarnego szerokopasmowego dostępu do Internetu będzie dystrybuowana pod marką i poprzez sieć sprzedaży PLAY na całym obszarze działania Vectry. Oferta PLAY NOW TV będzie dostępna w ramach stacjonarnego dostępu do Internetu szerokopasmowego PLAY. Spółki planują podłączyć pierwszych klientów PLAY w I kw. 2020 r.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)