Play uruchomi sieć 4G i strefy 5G na stadionie Legii [#wSkrócie]

Play uruchomi sieć 4G i strefy 5G na stadionie Legii [#wSkrócie]

Play uruchomi sieć 4G i strefy 5G na stadionie Legii
Play uruchomi sieć 4G i strefy 5G na stadionie Legii
Źródło zdjęć: © Jacek Prondzynski/Legia.com
Mateusz Żołyniak
17.07.2019 12:14, aktualizacja: 17.07.2019 14:22

Sieć Play poinformowała oficjalnie o nowym projekcie, który przygotowany został we współpracy z firmą Ericsson i Legią Warszawa.

Ericsson, PLAY i Legia Warszawa zapowiedziały nową inicjatywę, w ramach której na stadionie warszawskiej drużyny mają powstać specjalne strefy 5G. Firmy już teraz zapowiadają, że obiekt Legii będzie jednym z pierwszych stadionów, w obrębie którego można będzie korzystać z nowego standardu łączności.

5G na stadionie Legii, które oparto na infrastrukturze dostarczonej przez Ericssona, dostępne będzie dla klientów fioletowego operatora. Play jednocześnie zagwarantować ma obsługę łączności 3G oraz 4G, z których mogli będą korzystać wszyscy, także użytkownicy innych sieci.

Play uruchomi sieć 4G i strefy 5G na stadionie Legii
Play uruchomi sieć 4G i strefy 5G na stadionie Legii© Jacek Prondzynski/Legia.com

Dzięki inicjatywie kibice na stadionie Legii Warszawa będą mogli cieszyć się szybszym przesyłaniem danych, co ułatwić ma dzielenie się emocjami ze znajomymi czy relacjonowanie boiskowych wydarzeń.

Więcej na temat projektu można znaleźć w prasowym komunikacie firm:

Play:

P4 Sp. z o.o. („PLAY”), największa sieć komórkowa w Polsce podpisała list intencyjny z dostawcą infrastruktury telekomunikacyjnej Ericsson Sp. z o.o. („Ericsson”) oraz klubem piłkarskim Legia Warszawa S.A. („Legia”) dotyczący budowy sieci 5G na Stadionie Miejskim im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, na którym na co dzień występuje drużyna Legii Warszawa.

Stadion Legii Warszawa to kolejne miejsce, w którym PLAY umożliwi swoim abonentom korzystanie z sieci komórkowej najnowszej generacji. Na koniec czerwca operator komórkowy ogłosił, że w najbliższych tygodniach ruszają również testy konsumenckie sieci 5G w Toruniu.

"To dla nas ważne, że wraz z naszym partnerem technologicznym firmą Ericsson będziemy w stanie zapewnić dostęp do korzyści wynikających z technologii 5G wszystkim uczestnikom biorącym udział w wydarzeniach na stadionie Legii w Warszawie. W kolejnej lokalizacji udowadniamy, że mamy najlepszą sieć w Polsce, odpowiadającą na potrzeby nawet tych najbardziej wymagających klientów" – powiedział Jean-Marc Harion, prezes zarządu PLAY.

Oprócz klientów PLAY z sieci 5G będą mogli korzystać wszyscy biorący udział w wydarzeniach na stadionie Legii, którzy podłączą swoje urządzenia mobilne do istniejącej już sieci bezprzewodowej Wi-Fi.

"Cieszymy się, że dzięki współpracy z PLAY i Ericsson oraz wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii, będziemy mogli znacząco polepszyć jakość dostępu do internetu i usług komunikacyjnych podczas meczów na naszym stadionie. To element transformacji cyfrowej, która umożliwi rozwój naszych usług okołomeczowych. Dzięki tym zmianom niedługo będziemy w stanie w trakcie meczu dostarczyć naszym kibicom unikalny kontent i wdrożyć najnowocześniejsze rozwiązania z zakresu obsługi" - powiedział prezes Legii Warszawa Dariusz Mioduski.

Martin Mellor, szef firmy Ericsson w Polsce, dodaje: "To ogromna satysfakcja, że możemy współpracować z PLAY i klubem Legia Warszawa we wdrożeniu technologii związanej z modernizacją komunikacji na stadionie. Ericsson to lider wprowadzenia technologii 5G na całym świecie, a teraz to nowoczesne rozwiązanie udostępnimy znanym z gorącego dopingu kibicom Legii".

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)