Play With Collectibles – nowy pomysł na promocję gier w Google Play

Play With Collectibles – nowy pomysł na promocję gier w Google Play

Play With Collectibles – nowy pomysł na promocję gier w Google Play
Zbyszek Kowal
16.06.2012 12:52, aktualizacja: 16.06.2012 14:52

W Mountain View bardzo długo zastanawiano się, w jaki sposób zachęcić graczy do pobierania gier z Google Play. Po wielu miesiącach główkowania w końcu pojawił się pomysł. Czy zbieranie wirtualnych przedmiotów rzeczywiście będzie miało wpływ na sprzedaż? Poznajcie nową promocję Google’a.

Akcja nosi nazwę Play With Collectibles i jest nowym sposobem na zachęcenie graczy do pobierania aplikacji ze sklepu. Google wybrał 25 gier, w których umieszczono wirtualne przedmioty związane z Androidem lub Google. Zadaniem graczy jest wszystkie przedmioty zdobyć!

O jakie itemy chodzi? Wszystko zależy od gry, którą uruchomimy. Dla przykładu po pobraniu The Sims FreePlay będziemy mogli dostać nowe letnie patio lub magiczny sklep dla Dream Tower. W DEER HUNTER RELOADED można zdobyć specjalny krawat, a w STARDOM: THE A-LIST koszulkę z logo Androida. Poniżej znajdziecie listę gier, które biorą udział w akcji.

Niemal wszystkie wymienione powyżej gry to aplikacje darmowe. Wyjątek stanowi ZombieSmash, który kosztuje około 3,5 złotego. Co ciekawe, nie wszystkie specjalne przedmioty do zdobycia są darmowe, większość z nich dostępna jest w formie płatnych mikrotransakcji.

Mam mieszane uczucia. Z jednej strony fajnie, że Google angażuje się w promocje gier poszczególnych producentów. Wsparcie takiego giganta na pewno wpłynie pozytywnie na sprzedaż. Jednak po co ktoś miałby płacić za 25 unikatowych przedmiotów? Tym bardziej że akcja potrwa tylko jeden tydzień i czasu na to jest dość mało. Jak dla mnie, zupełnie nietrafiony pomysł. A Wy lubicie zbierać wirtualne przedmioty?

Źródło: Goole

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)