Play wspiera uczniów i nauczycieli. Nie naliczy transferu danych podczas nauki

Play wspiera uczniów i nauczycieli. Nie naliczy transferu danych podczas nauki

Play wspiera uczniów i nauczycieli. Nie naliczy transferu danych podczas nauki
Miron Nurski
07.04.2020 14:41, aktualizacja: 07.04.2020 16:41

Dzięki sieci Play nauka w domowym zaciszu może się odbywać bez dodatkowych kosztów.

Z uwagi na pandemię koronawirusa szkoły zostały zamknięte, a lekcje odbywają się w trybie online. Polscy operatorzy stanęli na wysokości zadania i robią co mogą, by wesprzeć system edukacji w tym trudnym czasie. Niedawno pisaliśmy o sieci Orange, która rozdaje 200 GB transferu danych na naukę. Teraz z nieco inną inicjatywą wychodzi Play.

Play nie zliczy transferu danych podczas korzystania z narzędzi edukacyjnych

W ramach akcji #ZostańWDomu z Play operator postanowił, że nie będzie nabijał licznika danych, gdy użytkownik korzysta z wybranych platform edukacyjnych.

Co ciekawe, nie wymaga to żadnej aktywacji po stronie użytkownika. Usługa została aktywowana automatycznie u wszystkich klientów, bez względu na ofertę.

Play nie precyzuje jednak, które platformy edukacyjne zostały objęte promocją

W komunikacie prasowym znalazła się wzmianka, że "lista platform została przygotowana na bazie rekomendacji Ministerstwa Edukacji Narodowej". Szczegółów na ten temat jednak brak.

Wysłałem do sieci Play zapytanie w tej sprawie. Otrzymałem jedynie informację, że podczas przygotowania listy usług edukacyjnych sieć sugerowała się platformami, które zostały wymienione w tym dokumencie na stronach 48 i 49. W przypadku większości usług licznik danych został już ponoć wyzerowany, ale proces się jeszcze nie zakończył.

Sęk w tym, że we wspomnianym dokumencie Ministerstwo Edukacji Narodowej rekomenduje nie tylko oczywiste platformy jak Google Classroom, Office 365 Education czy Khan Academy, ale i narzędzia pokroju Skype'a, OneDrive'a czy nawet YouTube'a, które także wykorzystywane są do celów edukacyjnych. Niestety nie dostałem potwierdzenia, czy w przypadku tych usług transfer danych także nie będzie zliczany.

Nie nastawiałbym się więc na to, że ze wszystkich wymienionych platform można teraz korzystać bez żadnych ograniczeń, ale klientów sieci na koniec okresu rozliczeniowego może czekać miła niespodzianka.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)