Play wspiera Ukraińców. Darmowe startery dla przekraczających granicę

Play wspiera Ukraińców. Darmowe startery dla przekraczających granicę

Play pomaga Ukraińcom przybywającym do Polski.
Play pomaga Ukraińcom przybywającym do Polski.
Źródło zdjęć: © Unsplash
Karolina Modzelewska
27.02.2022 11:37, aktualizacja: 28.02.2022 07:26

Operator komórkowy postanowił zaangażować się w pomoc dla przybywających do Polski Ukraińców. Dla przekraczających granicę osób Play przygotował darmowe startery, dzięki którym mogą pozostać w kontakcie z bliskimi.

Darmowe startery, które Play przygotował dla przybywających do Polski Ukraińców, będą dystrybuowane przez przygraniczne salony operatora do 6 punktów w Medyce, 3 w Korczowej oraz 2 w Krościenku. Dodatkowo będzie można je odebrać w głównych okolicznych miastach, które znajdują się w pobliżu najważniejszych tras prowadzących z Ukrainy do Polski.

"W związku z dzisiejszymi wydarzeniami, jako operator, z którego usług korzysta wielu obywateli Ukrainy, pragniemy okazać solidarność i wsparcie w tej bezprecedensowej sytuacji. Będąc firmą telekomunikacyjną, chcemy wszystkim zapewnić możliwość kontaktu z bliskimi oraz dostęp do aktualnych informacji, tak istotny w obecnym czasie" – podkreśla Play.

Każdy starter w Polsce musi być zarejestrowany, dlatego Play zaangażuje dodatkowych pracowników do pomocy w szybkiej rejestracji kart SIM. Osoby z już aktywowanymi starterami mogą skorzystać ze specjalnie przygotowanych pakietów (podobnie jak i pozostali klienci sieci Play). Pakiety można łączyć.

Play przygotowało do wykorzystania dla swoich klientów 120 minut na ukraińskie numery w sieciach Kyivstar, Vodafone, Lifecell oraz 10 GB do wykorzystania w Polsce. Ten pakiet można aktywować kodem 11112131# albo w aplikacji Play24. Dodatkowo operator obniża o "ponad 80% z 29 gr/min na 5 gr/min stawkę za połączenia do największych ukraińskich operatorów (Kyivstar, Vodafone, Lifecell) aktywowaną przez klienta szybkim kodem USSD 1112011#".

Warto również zaznaczyć, że po aktywacji startera Play każdy ma możliwość aktywowania darmowego pakietu 100 GB, który należy aktywować w aplikacji Play24. Wszelkie informacje na temat pakietów oraz darmowych starterów operator zamieścił na swojej stronie internetowej, również w języku ukraińskim.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)