Play wywalczył przeprosiny. Spór z Polsatem zakończony

Play wywalczył przeprosiny. Spór z Polsatem zakończony

Play wygrał z Polsat News
Play wygrał z Polsat News
Źródło zdjęć: © Play, YouTube
Miron Nurski
18.01.2023 22:04

Polsat News się doigrał. Sieci Play nie spodobało się reklamowanie Plusa na paskach informacyjnych, a sąd przyznał jej rację.

"Telewizja Polsat przeprasza operatora sieci Play - spółkę P4 spółka z ograniczoną odpowiedzialnością za działania polegające na emisji na paskach informacyjnych w kanale Polsat News reklamy usług sieci telefonii komórkowej Plus w sposób sugerujący, że stanowią one neutralną informację, co stanowiło naruszenie zasad uczciwej konkurencji". Przez 14 dni widzowie stacji Polsat News będą widzieli taki komunikat przed każdym głównym wydaniem "Wydarzeń".

Jak dowiedziały się Wirtualne Media, wspomniane przeprosiny to efekt pozwu złożonego przez sieć Play. Poszło o materiały promocyjne Plusa, które wyświetlane były w formie pasków informacyjnych. Widzowie kanału informacyjnego widywali chociażby komunikat "Coraz więcej sprzętów 5G w Plusie" bez wyraźnego oznaczenia, że jest to reklama.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak wiadomo, telewizja Polsat News oraz sieć Plus są częścią tej samej grupy kapitałowej, dlatego taka autopromocja została uznana za niezgodną z prawem.

Miron Nurski, redaktor prowadzący Komórkomanii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)