PlayStation Suite dla wszystkich urządzeń z Androidem? Nowy pomysł Sony na zarobek

Sony Tablet S
Sony Tablet S
Mateusz Żołyniak

23.10.2011 08:00, aktual.: 23.10.2011 10:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kolejne ciekawe wieści docierają do nas z konferencji AsiaD. Tym razem dość niespodziewaną zapowiedzią pochwalili się przedstawiciele Sony, którzy zdradzili, że PlayStation Suite może trafić do innych urządzeń niż te japońskiej firmy.

PlayStation Suite to platforma, która umożliwia emulację starszych tytułów z PSOne (pierwsza generacja PlayStation) na urządzeniach z Androidem i nowych konsolach. Obecnie program dostępny jest na tablety Sony (Tablet S i Tablet P) oraz Sony Ericssona Xperia PLAY, jak również na najnowszą konsolę PS Vita. PS Suite to również specjalne SDK dla deweloperów, które umożliwia im tworzenie jednej gry, która dostępna będzie na wszystkie urządzenia z certyfikatem PlayStation (PS3, PS Vita, Tablet S czy Xperię PLAY).

W sklepie producenta można obecnie znaleźć "aż" 10 tytułów, w tym hity: Destruction Derby, Syphon Filter, Crash Bandicoot, MediEvil, Motor Toon Grand Prix, Cool Boarders, Jet Moto czy Wild Arms. Lista ta do końca roku ma powiększyć się o kolejne 15 pozycji. Być może wkrótce platforma będzie wspierać również tytuły z drugiej generacji konsoli Sony.

Działanie gier z PSOne możecie zobaczyć na poniższym filmiku z Sony Tablet S w roli głównej.

Jak już wiele razy wspominałem, PlayStation Suite to gratka dla fanów PlayStation, którzy z miłą chęcią przypomną sobie stare, dobre czasy. Według szefa oddziału Sony Computer Entertainment, Kaza Hiraia, w legendarne tytuły będą mogli grać również użytkownicy innych Androidów (tabletów i smartfonów). Powiedział on, że Sony już teraz prowadzi rozmowy z kilkoma producentami w sprawie licencjonowania PlayStation Suite i przyznania ich urządzeniom certyfikatu PlayStation. Plotkuje się, że PlayStation Suite będzie pod koniec tego roku dostępny dla smartfonów i tabletów z Nvidia Tegra 2.

Wszystko pięknie i fajnie, jest jednak jedno małe "ale"... Tytuły z PSOne dostępne obecnie w PlayStation Store kosztują aż 6 dolarów. Całkiem sporo, więc nie dziwią fatalne wyniki sprzedaży klasyków na Xperii PLAY, o czym pisaliśmy nie tak dawno na SIMblogu. Wielu graczy woli sięgnąć po kosztujące podobne pieniądze nowości z Android Marketu, które charakteryzują się lepszą grafiką i grywalnością.

Patrząc na decyzję Sony i słabe wyniki sprzedaży klasyków, można wysnuć wniosek, że rozszerzenie dostępności PlayStation Suite ma być kolejnym sposobem na łatwy zarobek. Jak inaczej nazwać sprzedaż starych gier za większe pieniądze niż większość nowych tytułów 3D na Androida? Gdy Sony nie udało się z Xperią PLAY, będzie próbowało szczęścia na większej liczbie urządzeń i w końcu może przynieść to oczekiwane efekty. Dlatego też w przeciwieństwie do Kaza Hiraia nie sądzę, że to ukłon w stronę graczy. Moim zdaniem to zwykły zabieg marketingowy.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)