Plunder Pirates, czyli Rovio idzie w ślady Clash of Clans

Plunder Pirates, czyli Rovio idzie w ślady Clash of Clans18.09.2014 17:34
Plunder Pirates, czyli Rovio idzie w ślady Clash of Clans
Mateusz Żołyniak

Fińskie Rovio wprowadza właśnie nową grę, która ma konkurować z Clash of Clans. Czy Plunder Pirates ma szansę stać się wielkim hitem?

Clash of Clans to strategiczna gra MMO, która cieszy się ogromną popularnością wśród użytkowników Androida i iOS, a twórcom przynosi ogromne zyski (dochód na poziomie 900 mln dol. w 2013 roku). Nie dziwi więc, że Rovio postanowiło wprowadzić podobny tytuł i liczy, że zainteresowanie nim będzie równie duże.

Plunder Pirates to to strategiczna gra, która skupiać będzie się zarówno na kwestiach ekonomicznych, jak również wojennych. Głównym celem graczy jest rozbudowa pirackiej wyspy (osady), a także jej późniejsza modernizacja i fortyfikacja. Ważne będzie także rekrutowanie różnych typów jednostek, które wykorzystywane będą do walki z innymi graczami (lub obrony przed nimi). Jest to w końcu tytuł MMO, więc we wspólną zabawę zaangażowanych będzie tysiące graczy.

O tym jak prezentuje się rozgrywka możecie przekonać się z poniższego materiału promocyjnego:

Plunder Pirates launch trailer! #PLUNDERED

Za grą stoi studio Midoki, które wyraźnie wzorowało się na Clash of Clans. Trzeba oddać jednak, że udało im się przygotować dużo lepszą oprawę audiowizualną. Trójwymiarowa grafika jest bardzo cukierkowa, ale modele budynków i jednostek mogą się podobać. Pytanie tylko, czy 3D nie będzie tu utrudnieniem. W końcu mówimy o tytule strategicznym, w który grać będziemy na - bądź co bądź - małych ekranach smartfonów.

Plunder Pirates w wybranych krajach już dzisiaj zadebiutowało w sklepie App Store, a w ciągu kolejnych tygodni ma być dostępne dla wszystkich użytkowników iPhone'ów i iPadów. Gra jest pozycją darmową, ale zaszyty został w niej wewnętrzny sklep. Pozwala on na dokupywanie surowców czy opcji przyspieszających/ułatwiających rozgrywkę. Pozostaje tylko liczyć, że mikropłatności nie będą zbyt uciążliwe. Wersje na Androida i Windows Phone'a mają pojawić się na początku 2015 roku.

Podoba wam się nowa propozycja Rovio? Myślicie, że gra ma szansę powtórzyć sukces Clash of Clans?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)