Plus: Kwotoreduktor czy kwotopodwajacz…?

Plus: Kwotoreduktor czy kwotopodwajacz…?

Plus: kwotoreduktor - czy kwotopodwajacz?
Plus: kwotoreduktor - czy kwotopodwajacz?
Kira Czarczyńska
17.01.2011 21:40, aktualizacja: 17.01.2011 22:40

Kwotoreduktor Stacjonarny to nowa oferta telefonii stacjonarnej sieci Plus, której zadaniem jest obniżanie rachunków - prywatnych i firmowych - poprzez dołączenie do swojego konta abonenckiego, na osobnej lub tej samej karcie SIM, "stacjonarnego" numeru telefonu. Teoretycznie powinno to pozwolić na korzystanie w domu czy pracy z relatywnie bardziej korzystnej oferty. No właśnie - teoretycznie.

Sieć Plus 17 stycznia 2011 roku wprowadziła do swojej oferty usługę telefonii stacjonarnej opartej, oczywiście, na technologii GSM. Numer przypisany jest do karty SIM, ale zasięg jego działania obejmuje jedynie około 500 metrów od zdefiniowanej lokalizacji.

Propozycja stacjonarna występuje w dwóch wersjach

  • []Kwotoreduktor Stacjonarny – samodzielny numer stacjonarny na osobnej karcie SIM. Do wyboru 3 poziomy abonamentu z wliczonymi pakietami minut do sieci stacjonarnych.[]Kwotoreduktor Stacjonarny 2 w 1 – dodatkowy numer stacjonarny na jednej karcie SIM z numerem komórkowym (oferta dla klientów abonamentowych)

W obu przypadkach elementem przyciągającym klientów mają być atrakcyjne cenowo połączenia z numerami sieci stacjonarnych. Nie do końca jednak tak jest.

Kwotoreduktor Stacjonarny 2 w 1

Problemy może jednak powodować pewien zapis regulaminu:

§ 4, pkt. 1: Połączenia głosowe z Obszaru Świadczenia Usługi wykonane na wszystkie numery stacjonarne nie pomniejszają Pakietu Kwotowego lub liczby minut wliczonych w abonament na Numerze Komórkowym.

Co to oznacza w praktyce...?

Jeśli mamy jeszcze na koncie darmowe minuty przyznawane w ramach abonamentu, to dzwoniąc, spodziewamy się, że nie zapłacimy za połączenie. Odpowiednia kwota powinna zostać po prostu odliczona od posiadanych środków.

Kiedy jednak jesteśmy w zasięgu naszego "stacjonarnego" numeru, każde połączenie na numer stacjonarny będzie skutkować naliczeniem odpowiedniej sumy - 20 groszy za minutę rozmowy. Pula posiadanych bezpłatnych minut pozostanie zaś niezmieniona.

Paradoksalnie więc, chcąc zaoszczędzić - w niektórych przypadkach możemy dostać nieco wyższy rachunek za telefon, niż gdybyśmy nie mieli numeru stacjonarnego. Trzeba więc wziąć to pod uwagę, jeżeli dużo połączeń na numery stacjonarne wykonujemy z miejsca, do którego mamy przypisaną lokalizację swojego Kwotoreduktora Stacjonarnego 2 w 1.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)