Plus po raz kolejny zadba o nasze bezpieczeństwo w wakacje

Plus dba o bezpieczne wakacje
Plus dba o bezpieczne wakacje
Kira Czarczyńska

23.06.2011 08:50, aktual.: 23.06.2011 10:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Po raz dwunasty już sieć komórkowa Plus włącza się w działania, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim wypoczywającym na urlopach i wakacjach. Plus wspomaga służby ratownicze nad wodą i w górach oferując im zarówno wsparcie technologiczne, przekazując środki finansowe na niezbędny sprzęt ratowniczy, jak też współorganizując imprezy z zakresu edukacji i profilaktyki bezpiecznego wypoczynku.

Najważniejszym elementem współpracy Plusa ze służbami ratowniczymi jest stworzony przez nich wspólnie Zintegrowany System Ratownictwa nad wodą oraz w górach. Obsługuje on specjalne numery ratunkowe:

  • 601100100 - nad wodą
  • 601100300 - w górach
  • gwarantujące szybkie i profesjonalne prowadzenie akcji ratowniczych oraz ich sprawną koordynację.
Zintegrowany System Ratownictwa
Zintegrowany System Ratownictwa

We współpracy ze służbami ratowniczymi WOPR, GOPR oraz TOPR stworzone zostały specjalne, bezpłatne aplikacje na telefon:

  • \Pierwsza Pomoc\
  • \Bezpieczniej nad wodą\
  • \Bezpieczniej w górach\
  • \Pierwsza Pomoc Dzieciom\ (nowa aplikacja)

Zawierają one podstawowe informacje o prawidłowym zachowaniu nad wodą, w górach oraz udzielaniu pierwszej pomocy w najczęściej spotykanych przypadkach urazów, przedstawione w postaci krótkich tekstów wraz z ilustracjami.

Aplikacje dla klientów sieci Plus są bezpłatne i można je pobrać z serwisu wap.plus.pl, strony www.plus.pl lub wysyłając na numer 8045 SMS o treści "Pomoc", "Woda" lub "Gory" i "Dzieci". Klienci innych sieci mogą otrzymać je dzięki zastosowaniu łączności Bluetooth na imprezach organizowanych przez Plusa.

Kolejny raz przeprowadzona będzie także akcja rozdawania dzieciom nad morzem i na Mazurach opasek z numerem ratunkowym 601100100, na które można łatwo wpisać telefon do rodziców.

Operator Plus oraz służby ratownicze dbają również o edukację, organizując pokazy ratownictwa, imprezy typu Dzień Dziecka z Sopockim WOPR, Dni Otwarte TOPR, czy programy szkoleń z zasad bezpiecznego zachowania nad wodą i w górach.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)