Plus: testy HSPA+ zakończone

Plus: testy HSPA+ zakończone
Kira Czarczyńska

11.07.2010 18:20, aktual.: 11.07.2010 20:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Swobodny dostęp do superszybkiej mobilnej sieci szerokopasmowej oraz najnowszych i najbardziej zaawansowanych usług multimedialnych - a także korzystanie z aplikacji internetowych, gier online i video w HD. W zakończonych niedawno przez operatora Plus testach uzyskano prędkość pobierania danych z sieci nawet do 41,4 Mb/s.

Polkomtel zakończył we Wrocławiu testy technologii HSPA+ pozwalającej na uzyskanie prędkości transmisji danych do 42 Mb/s. Tak szybkie przepływności są dostępne obecnie na prawie 30 stacjach o największym ruchu transmisji danych w stolicy Dolnego Śląska.

Uzyskanie prędkości pobierania rzędu 42 Mb/s jest możliwe dzięki wykorzystaniu technologii HSPA Dual Carrier. Podwaja ona szybkość połączeń dla użytkowników znajdujących się w dowolnym miejscu komórki sieci mobilnej. Ta sama technologia pozwala też na zwiększenie pojemności sieci - co być może przełoży się na niższe ceny świadczonych usług.

Sieć powstała w oparciu o stacje bazowe nodeB w lokalizacjach:

  • Drobin,
  • Górnica,
  • Zawidz,
  • Staroźreby,
  • Marcinkowice,
  • Mirosławiec.

Sieć została skonfigurowana do obsługiwania dwa razy większej liczby użytkowników w stosunku do parametrów osiąganych przed rozpoczęciem testów. Technologia na sieci pilotażowej we Wrocławiu jest już dostępna komercyjne, jednak użytkownicy będą mogli z niej w pełni korzystać dopiero po pojawieniu się modemów HSPA+ 42 Mb/s. Ma to nastąpić jeszcze w tym roku.

Źródło: plusblog.pl

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)