Plus wchodzi w XXI wiek. Będzie podpis elektroniczny i eSIM

Plus wchodzi w XXI wiek. Będzie podpis elektroniczny i eSIM

Kartą eSIM możemy zamienić tradycyjne karty.
Kartą eSIM możemy zamienić tradycyjne karty.
12.08.2021 12:30, aktualizacja: 12.08.2021 15:30

Mniej papierkowej roboty i bardziej ekologiczne rozwiązania to stały trend we wszystkich firmach. Dziś dołącza do nich polska sieć Plus.

Od teraz przy podpisywaniu umowy z Plusem pojawi się możliwość złożenia elektronicznej parafki. W punktach operatora sieci zrobimy to za pomocą tabletów, a dokumenty chwilę później zostaną przesłane na wskazaną przez klienta skrzynkę mailową. Plus zapewnia, że wszystko odbędzie się z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa, w tym przypadku chodzi o kwalifikowaną pieczęć oraz kwalifikowany znak czasu, zgodne z europejskim rozporządzeniem eIDAS.

Rozwiązanie zostało już wdrożone w wybranych punktach, a od września będzie obowiązywało we wszystkich salonach w Polsce. Na późniejszym etapie w ten sam sposób podpiszemy umowy związane z Polsat Box.

Na tym nie koniec nowości.

Plus wprowadzi również (w końcu!) karty eSIM

"By rozpocząć korzystanie z wirtualnej wersji karty SIM, wystarczy zeskanować otrzymany od Plusa kod QR. Następnie karta eSIM będzie pobrana przez internet i zapisana na telefonie w postaci specjalnego profilu (profil eSIM) w pamięci telefonu" – czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

Całość ma być zgodna ze specyfikacją GSMA, co sprawia, że w Plusie będą działały wszystkie telefony, które ją wykorzystują. Wśród wymienionych modeli znalazły się: Samsung Galaxy S21 5G, Samsung Galaxy S21+ 5G, Samsung Galaxy S21 Ultra 5G, Samsung Galaxy S20 Ultra 5G, Samsung Galaxy S20+ 5G, Samsung Galaxy Note20, Samsung Galaxy Z Flip, Samsung Galaxy Z Flip 5G, Samsung Galaxy Z Fold 2 5G, Huawei P40, Huawei P40 Pro.

Karty eSIM obejmą klientów indywidualnych oraz biznesowych, zarówno tych związanych abonamentem, jak i użytkowników ofert na kartę. Nowi klienci otrzymają ją od ręki, starsi mogą poprosić o wymianę w salonie lub przez konto na stronie operatora.

Warto przy tym dodać, że pierwsze 5 wymian karty eSIM w każdym okresie rozliczeniowym będzie bezpłatne. Koszt kolejnych będzie zgodny z cennikiem właściwym dla danego rodzaju oferty.

Plus dodaje również, że "prowadzi także prace nad udostępnieniem klientom możliwości korzystania z tej technologii na smartwatchach". Konkretnych dat brak.

Zobacz również:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)