Plus wprowadza WiFi Calling. Możesz się już zapisać do testów

Plus wprowadza WiFi Calling. Możesz się już zapisać do testów

Rozmowa przez telefon
Rozmowa przez telefon
Źródło zdjęć: © Shutterstock
Miron Nurski
21.09.2015 14:33, aktualizacja: 21.09.2015 16:34

Brak zasięgu operatora wkrótce ma szansę przestać być problemem. Przynajmniej w Plusie.

Operator zapowiedział dziś wprowadzenie do swojej oferty usługi WiFi Calling, która - jak nietrudno się domyślić - umożliwi wykonywanie i odbieranie połączeń głosowych za pośrednictwem sieci Wi-Fi.

Aby skorzystać z Wi-Fi Calling konieczne będzie zainstalowanie specjalnej aplikacji, ale usługa będzie ściśle powiązana z numerem telefonu, więc - w przeciwieństwie do popularnych komunikatorów VoIP - nie będzie to wymagane od osoby znajdującej się po drugiej stronie słuchawki.

Plus wkrótce wystartuje z testami, do których mogą przyłączyć się wszyscy abonenci używających smartfonów z Androidem w wersji przynajmniej 4.4 KitKat. Zapisy już ruszyły, wystarczy udać się na tę stronę.

Warto tutaj odnotować, że testerzy będą mogli wykonywać i odbierać połączenia przez WiFi Calling za darmo nie tylko z Polsce, ale i wszystkich krajach Unii Europejskiej. Po rynkowym debiucie usługi korzystanie z niej będzie zapewne płatne, choć szczegóły na ten temat nie są jeszcze znane. Nie liczyłbym jednak na to, by stawki były dużo niższe (o ile w ogóle) niż w przypadku połączeń przez sieć komórkową. Plus wyraźnie podkreśla, że widzi potencjał tej technologii przede wszystkim w piwnicach, klubach i innych miejscach, w których mogą występować problemy z zasięgiem. Raczej nie chodzi zatem tutaj o oferowanie niższych stawek.

Wi-Fi Calling to młoda usługa, którą dotychczas wdrożyło dosłownie kilku operatorów na świecie. Czy będzie się ona u nas cieszyć olbrzymią popularnością? Ja problemy z zasięgiem miewam przede wszystkim podczas wypadów w góry czy przechadzek po lesie, czyli w miejscach, w których i tak nie miałbym dostępu do sieci Wi-Fi. Wiem jednak, że problemy z zasięgiem miewają nawet mieszkańcy większych miast, więc dla nich może to być zbawienie.

Źródło: Informacja prasowa

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)