Po Galaxy S Plus pora na Ace'a Plus. Co się zmieniło?

Po Galaxy S Plus pora na Ace'a Plus. Co się zmieniło?

Samsung Galaxy Ace Plus (fot. Samsung)
Samsung Galaxy Ace Plus (fot. Samsung)
Kamil Homziak
03.01.2012 12:00, aktualizacja: 03.01.2012 13:00

Latem Samsung zaprezentował ulepszony model pierwszego Galaxy S - Galaxy S Plus. Teraz ukazuje się odświeżona wersja popularnego mid-endowego Ace'a. Czy nowa odsłona jest warta uwagi?

Latem Samsung zaprezentował ulepszony model pierwszego Galaxy S - Galaxy S Plus. Teraz ukazuje się odświeżona wersja popularnego mid-endowego Ace'a. Czy nowa odsłona jest warta uwagi?

Zmiany względem poprzednika są raczej kosmetyczne - wygląd zewnętrzny w zasadzie się nie zmienił, choć przekątna ekranu wzrosła o 0,15 cala do 3,65 cala. Niestety, rozdzielczość pozostała ta sama - 320 x 480 pikseli, co oznacza większą plamkę i nieco mniej ostry obraz. Widocznie Samsung uznał, że 480 x 800 w tym segmencie to wciąż ekstrawagancja. Ważący 115 g Ace Plus jest także nieco mniejszy, ale zmiana o 0,3 mm będzie niezauważalna gołym okiem.

Ace Plus ma mocniejsze podzespoły: procesor 1 GHz (zamiast 800 MHz), 512 MB RAM-u (zamiast 384 MB) i 3 GB wbudowanej pamięci (poprzednio zaledwie 158 MB). Telefon obsługuje Bluetooth w wersji 3.0, a pojemność baterii zmalała o 50 mAh - do 1300 mAh. Niekoniecznie musi się to przełożyć na krótszy czas pracy. Reszta parametrów pozostała niezmieniona: łączność HSDPA 7,2 Mbps, aparat 5 Mpix z autofokusem i diodą LED, obsługa technologii DLNA czy wbudowane radio FM.

Galaxy Ace Plus działa pod kontrolą Androida. Niestety, jak można było się spodziewać, tylko w wersji 2.3 Gingerbread. Czy producent zdecyduje się na aktualizację do Ice Cream Sandwich? Jeszcze nie wiadomo, choć wydaje się to prawdopodobne. Jeśli update zostanie wydany, na pewno odsunie się to w czasie (w kolejce czeka nowe oprogramowanie dla Galaxy S II).

Nieznana pozostaje także cena, ale można przypuszczać, że odświeżony model zostanie wyceniony podobnie jak poprzednik. Galaxy Ace Plus najpierw zawita na sklepowe półki w Rosji, po czym stopniowo będzie trafiał do kolejnych krajów.

Szanse na sukces ma spore - pewnie będzie oferowany za symboliczną złotówkę w popularnych abonamentach. Jego parametry techniczne są niezłe, dodatkowym atutem byłaby aktualizacja do ICS, jeśli Samsung się na nią zdecyduje.

Źródło: SamsungSammyhub

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)