Pocket God będzie miał swój komiks!

Pocket God będzie miał swój komiks!
Zbigniew Kowal

12.02.2010 10:04, aktual.: 12.02.2010 11:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Co może się stać z grą na iPhone’a, która zyskuje ogromną popularność w App Store? Może trafić na inne urządzenia mobilne, lub w najlepszym przykładzie pojawić się w wersji komputerowej. Zasadniczo tak się dzieje, chociaż w przypadku Pocket God jest zupełnie inaczej.

Firma Bolt Creative (twórcy gry) nie planuje wydawać swojego flagowego produktu na inne platformy do grania. Po głowach chodzi im zupełnie inny pomysł. Całkiem unikatowy jeśli chodzi o gry ze sklepu Apple’a. Otóż, dzięki porozumieniu podpisanemu z firmą Ape Entertainment, sympatyczni bohaterowie gry Pocket God zostaną przeniesieni w świat komiksu! To będzie pierwsza tego typu „konwersja” w historii App Store.

Obraz

Obie firmy planują wydać na początku cztery wydania przedstawiające mini przygody tubylców zamieszkujących kolorową wyspę. W grze, gracz wcielał się niejako w „Boga” który mógł zsyłać na mieszkańców wyspy różnego rodzaju katastrofy: tornado, atak rekinów, rażenie pioruna, etc. W komiksie ma być podobnie, postacie zwane pygmies (pigmeje?) będą prześladowane przez różnego rodzaju stwory, co sugeruje nawet okładka pierwszego numeru.

Myślicie, że ponad 2 milionów fanów gry Pocket God rzuci się do sklepów aby nabyć komiks z ulubionymi postaciami iPhonowej gry? Jak dla mnie jest to bardzo ciekawa inicjatywa i jeśli komiks byłby w niskiej cenie to bardzo chętnie bym takie „cudo” zakupił. Jestem ciekaw waszego zdania na ten temat.

Źródło: Kotaku

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)