pod2g: Nie ma jailbreaku dla iOS‑a 6

pod2g: Nie ma jailbreaku dla iOS-a 6
Krystian Bezdzietny

30.09.2012 11:09, aktual.: 30.09.2012 13:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wczoraj w San Francisco odbyła się konferencja JailbreakCon. Deweloperzy spodziewali się, że zostanie na niej zaprezentowany jailbreak dla iOS-a 6. Niestety, na razie muszą obejść się smakiem. pod2g powiedział, że jailbreaku dla iOS-a 6 nie ma.

Haker odpowiedzialny za narzędzie Absinthe służące do odblokowania iOS-a 5.1.1 rozpoczął swoje wystąpienie następującymi słowami: "Czy udostępnię dziś jailbreak dla iOS-a 6? Nie! Oczywiście, że nie". Potem dodał, że nie prowadzi nad nim żadnych prac.

Jak to się ma do zdjęcia odblokowanego iOS-a na iPhonie 5, udostępnionego przez chpwn-a? pod2g wyjaśnił, że jest to jailbreak, do którego my - zwykli użytkownicy - dostępu nie mamy i mieć nie będziemy. To narzędzie tylko dla deweloperów, które nie nadaje się do upublicznienia. Zjawisko to nazywane jest failbreakiem.

Czy to oznacza, że nie będzie jailbreaku iOS-a 6? Nie. Po prostu na razie nikt nad nim nie pracuje, a iOS-a 6 można odblokować (tethered) wyłącznie na iPhonie 4, iPadzie, iPodzie touch 4G oraz iPhonie 3GS. Być może niespodziewanie pojawi się nowy entuzjasta jailbreakowych rozwiązań, który udostępni exploit rozkładający iOS-a 6 na łopatki.

Źródło: modmyi

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)