Podaruj znajomemu aplikację z AppStore

Podaruj znajomemu aplikację z AppStore
24.03.2010 19:36
Podaruj znajomemu aplikację z AppStore
Krystian Bezdzietny
Krystian Bezdzietny

Wiele serwisów internetowych oferujących sprzedaż różnorakich produktów posiada możliwość zakupu konkretnej rzeczy dla kogoś. Przykładowo kupimy na pewnej stronie internetowej piękny pokrowiec na komórkę, którego będziemy chcieli posłać znajomej na urodziny. Podobnym "śladem prezentowym" wydaje się iść Apple i jej sklep z aplikacjami. W AppStore możemy zaobserwować nową opcję, jaką jest Gift This App.

Oznacza to, iż każdy posiadacz konta w AppStore może zakupić wybraną aplikację dla drugiej osoby, która także posiada konto w Sklepie. W tym celu wybieramy stosowną opcję, kupujemy aplikację i druga osoba może ściągnąć ją za darmo.

Apple nie wydało oficjalnego oświadczenia w tej sprawie. Nie wiadomo co w wypadku, gdy nasz znajomy ma już zakupioną daną aplikację. Czy nasze pieniądze zostaną wyrzucone w błoto, czy otrzymamy stosowny komunikat o tym, że wskazane konto już kupiło daną aplikację.

Nie zmienia to jednak faktu, że wprowadzenie takiej funkcji w AppStore bardzo cieszy. Jeśli nie mamy środków na koncie, to poprosimy kolegę, aby kupił program i będziemy szczęśliwi. Zobaczymy, jak spisze się usługa kupowania programów innym.

źródło: TUAW

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)