Podoba ci się Material You z Androida 12, ale masz smartfon Samsunga? Wystarczy aplikacja

Podoba ci się Material You z Androida 12, ale masz smartfon Samsunga? Wystarczy aplikacja

Podoba ci się Material You z Androida 12, ale masz smartfon Samsunga? Wystarczy aplikacja
Miron Nurski
06.10.2021 12:44, aktualizacja: 07.10.2021 08:49

Jeśli masz telefon Samsunga, ale znudził ci się wygląd interfejsu, możesz go zmodyfikować po swojemu kilkoma kliknięciami.

Jedna z największych nowości w Androidzie 12 to język projektowania o nazwie Material You. Wybrane smartfony mają analizować ustawioną przez użytkownika tapetę i na tej podstawie modyfikować kolorystykę interfejsu.

Są tylko dwa problemy. Po pierwsze - większość użytkowników będzie musiała czekać długie miesiące, jeśli nie lata, zanim dostanie Androida 12. Po drugie - Google ogłosił, że interfejs Material You będzie przez jakiś czas dostępny ekskluzywnie na smartfonach z linii Pixel.

Obraz

Część producentów - nie chcąc być skazanym na łaskę Google'a - pracuje nad podobnymi rozwiązaniami na własną rękę. Samsung dodał analizę kolorystyki tapety do najnowszej wersji beta nakładki One UI 4.

Mając samsunga nie trzeba jednak czekać na aktualizację do Androida 12 i One UI 4, bo użytkownicy mogą korzystać z podobnej funkcji od 2019 roku.

Samsung Theme Park, czyli stwórz motyw graficzny na podstawie tapety

Aplikacja Samsunga robi z grubsza to samo, co rozwiązanie Material You Google'a. Wyciąga z tapety dominujące kolory i na tej podstawie modyfikuje kolor interfejsu (w tym panelu powiadomień, klawiatury i ustawień) oraz systemowych aplikacji (m.in. Kalkulator, Kalendarz, Telefon czy Wiadomości).

Obraz

Po przeanalizowaniu wybranej tapety apka proponuje kilka schematów graficznych. Jeśli dobrane kolory nie są idealne (a w przypadku wielokolorowych tapet często nie są), barwę poszczególnych elementów można w prosty sposób zmodyfikować ręcznie.

Po kliknięciu ikony pobierania w górnym prawym roku Theme Park generuje motyw graficzny. Można go znaleźć w zakładce Ustawienia => Motywy => Moje rzeczy.

W moim przypadku ostateczny efekt wygląda tak:

Obraz

Jak pobrać Samsung Galaxy Theme Park?

Tu pojawia się haczyk. Aplikacja - choć stworzona przez samego Samsunga i zupełnie darmowa - jest częścią niedostępnego w Polsce pakietu Good Lock. Plik instalacyjny można jednak znaleźć m.in. na stronie APKMirror.

Program działa na smartfonach Samsunga z nakładką One UI, a więc Androidem 9 lub nowszym.

Zobacz również:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)