Pokaż pulpit swojego smartfona!

Pokaż pulpit swojego smartfona!

Zmodyfikowane zdjęcie mężczyzny ze smartfonem
Zmodyfikowane zdjęcie mężczyzny ze smartfonem
Źródło zdjęć: © Shutterstock
Miron Nurski
15.01.2016 14:09, aktualizacja: 16.01.2016 16:14

Pokaż nam, co widzisz za każdym razem, gdy odblokowujesz swój telefon.

W komentarzach pod moim wczorajszym wpisem o drobnych wizualnych zmianach w Google Now Launcherze zaczęły pojawiać się zrzuty ekranu z Waszych pulpitów. Zbierzmy je w jednym, stworzonym do tego celu miejscu.

Pulpit sporo mówi o człowieku. Najwięksi esteci dbają o to, by ikonki idealnie współgrały z tapetą i są w stanie zrezygnować z używania aplikacji, których ikony są zbyt brzydkie. Ci, dla których smartfon to tylko narzędzie, po prostu upychają na pulpitach to, czego potrzebują najbardziej. Jeszcze inni nie przywiązują do pulpitu żadnej wagi i nie grzebią w nim od momentu wyjęcia telefonu z pudełka. Jakie podejście macie Wy?

Zacznę od siebie:

Obraz

A tak na poważnie - osobiście sporą wagę przywiązuję do wyglądu pulpitu i staram się dbać o to, by wyglądał on spójnie i schludnie. Obecnie mój pulpit wygląda tak:

Obraz

Od razu uprzedzam pytania:

  • Paczka ikon - Rondo;
  • Laucher - Action Launcher 3;
  • Widget - Dashclock
  • Tapeta - krajobrazy wymieniane automatycznie co 12 godzin przez apkę Muzei. Przyciemniona, aby wszystkie elementy na pulpicie były czytelne.

Oprócz wyglądu ważna jest dla mnie także użyteczność. Action Launcher 3 pozwala zakamuflować foldery pod ikonami aplikacji i otwierać je muśnięciem palca w górę. Łącznie na pulpicie głównym mam 29 aplikacji, 8 kontaktów i 4 zakładki z przeglądarki.

O pochwalenie się swoimi pulpitami poprosiłem także redakcyjnych kolegów.

Bartosz Dul:

Obraz
  • Launcher - Google Now Launcher
  • Zmienione ikony - Niestety w GNow Launcher nie da się zmienić ikon, dlatego zastosowałem sztuczkę ze skrótami na pulpicie o zmienionych ikonach z różnych paczek za pomocą Awesome Icons
  • Widget - GNow Launcher umożliwia dodawanie różnych widgetów z nakładek, ale nie wszystkich. Udanego Samsungowego z pogodą się nie da, więc musiałem sięgnąć po Chronus: Home & Lock
  • Theme - Żeby dopełnić spójność z Material Design, oprócz ikon trzeba było zmienić wygląd systemu. W swoim Galaxy S6 Edge Plus zastosowałem więc znany i lubiany motyw ze sklepu samsunga "Material Design"

Jan Blinstrub:

Obraz

Konrad Błaszak:

Obraz

Łukasz Skałba:

Obraz

Marek Pruski:

Obraz

Mateusz Żołyniak:

Obraz
Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)