Zaczyna się. Granie w Pokemon GO oficjalnie zakazane w Iranie. Powód?

Zaczyna się. Granie w Pokemon GO oficjalnie zakazane w Iranie. Powód?

Zaczyna się. Granie w Pokemon GO oficjalnie zakazane w Iranie. Powód?
Łukasz Skałba
08.08.2016 12:54, aktualizacja: 08.08.2016 14:54

Pokemon GO to fenomen jakich mało. Gra oparta na rozszerzonej rzeczywistości podbiła cały świat. Grają w nią zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Młodzi i starzy. Praktycznie wszyscy. Oprócz Irańczyków, bo w ich kraju łapanie pokemonów stało się nielegalne.

Gdy na mapie pojawi się jakiś rzadki pokemon, po chwili w tym miejscu miasta pojawiają się tłumy, którzy gnają tam tylko po to, aby go złapać. Okej, jest to dziwne, ale nie ma w tym również nic złego. Gorzej jeśli rzadki pokemon pokaże się w środku nocy, w jakimś opuszczonym miejscu. Wtedy ślepo tropiąc pokemona możemy narazić się na niemałe niebezpieczeństwo.

Sytuacje w których pokemony pojawiają się w różnych dziwnych miejscach, do których przeciętny człowiek nie powinien mieć dostępu, również nie należą do typowych. Poligon wojskowy, posterunek policji czy kościół to tylko kilka przykładowych miejsc, które w każdej chwili mogą zostać zamieszkane przez pokemony, przyciągając tym samym nie zawsze świadomych zagrożeń graczy.

SQUIRTLE!! Pokemon Go crowd in Bellevue downtown park

Nie wspominając już o graczach, którzy grają prowadząc samochód. Jest to duże zagrożenie zarówno dla nich, jak i innych kierowców. Więcej o zagrożeniach jakie niesie ze sobą Pokemon GO pisał już Miron. Okazuje się, że są one na tyle poważne, że władze pewnego kraju postanowiły zrobić z graczami porządek.

Mowa tutaj o Iranie, którego mieszkańcy nie mogą legalnie pobrać oficjalnej wersji Pokemon GO. Zdecydowały o tym władze państwa, które orzekły, że jest to zbyt niebezpieczne i powinno być zakazane.

Wcześniej już kilka krajów martwiło się o swoich obywateli zatracających się w łapaniu pokemonów. W Indonezji zakazano na przykład używania aplikacji policjantom podczas służby. Zazwyczaj jednak kończyło się na ostrzeżeniach. Iran natomiast postawił sprawę jasno - nie dla pokemonów! Czy jest to dobry ruch? A przede wszystkim, czy wezmą z niego przykład inne państwa? Mimo że nie gram w Pokemon GO, mam nadzieję, że nie.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)