Pokoloruj jajka na Wielkanoc!

Pokoloruj jajka na Wielkanoc!
Zbyszek Kowal

05.03.2011 13:30, aktual.: 05.03.2011 14:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nie wiem dlaczego, ale gdy słyszę o malowaniu jajek, to na myśl przychodzi mi pewien kawał w którym jeden murzyn do drugiego mówi, że za wielką wodą żyje plemię które maluje sobie jajca. Jakiekolwiek przychodzą Wam z tym skojarzenia, w najnowszej aplikacji firmy SiD On chodzi o kolorowanie obrazków.

Seria kolorowanek Color Me to bardzo dobrze znane polskim rodzicom aplikacje dla najmłodszych od firmy Sid On. Zgodnie z panującymi trendami, wspomniany producent postanowił przygotować specjalną edycję na Wielkanoc. Nic w tym zresztą dziwnego. Mogę się założyć że Angry Birds również pojawi się w specjalnej wiosennej edycji.

Czym zatem jest dzieło SiD On? To najzwyklejsza w świecie kolorowanka, których w App Store jest bardzo dużo. Ta różni się jednak od innych tym, że została przygotowana przy współpracy z psychologami dziecięcymi. Na uwagę zasługuje również prosty interfejs oraz intuicyjna obsługa.

Obraz

Kolorowanie odbywa się na bardzo prostej zasadzie. Główny ekran podzielony został w ten sposób, że na dole ekranu widzimy paletę barw z przezroczystą perełką. Przesuwając perełkę po palecie wybieramy kolor. Potem wystarczy stuknąć w jakąś część obrazka – dajmy na to w uszko zajączka – aby pokolorować go na wybrany uprzednio kolor.

Za swoista gumkę służy nam akcelerometr iPhone’a. Wystarczy potrząsnąć urządzeniem, aby wyczyścić obrazek i tym samym mieć możliwość ponownego pokolorowania go. Dziecko może eksperymentować z paletą barw i zestawianiem ze sobą kolorów. Zadziwiające jest to, jak bardzo zmienia się ten sam obrazek pokolorowany w różny sposób.

Jeżeli zatem macie jakiegoś przedszkolaka któremu chcielibyście sprezentować tego typu program, to śmiało zaglądajcie do App Store. Ta uniwersalna aplikacja (iPhone, iPad) kosztuje zaledwie 0,79 euro. Co ciekawe, pokolorowane obrazki można zapisać w pamięci telefonu i używać jako tapety. Dla rodziców bardzo fajna sprawa.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)