Pół miliona aplikacji w Markecie?

Pół miliona aplikacji w Markecie?22.10.2011 10:00
Pół miliona aplikacji w Markecie?
Krystian Bezdzietny

Firma Research2Guidance, zajmująca się różnego rodzaju badaniami rynku, opublikowała najnowszy raport, z którego wynika, że przez Android Market przewinęło się  około pół miliona aplikacji.

Według Research2Guidance, ten krok milowy udało się osiągnąć niespełna kilka dni temu, podczas kiedy Apple 500 000 aplikacjami mógł się pochwalić dopiero pod koniec maja bieżącego roku. Trzeba jednak mieć na uwadze, że te pół miliona to sumaryczna liczba aplikacji, jakie pojawiły się w Markecie. Obecnie jest ich ok. 320 tys. Reszty brak, ponieważ z różnych powodów zostały one usunięte.

Teraz w App Store jest około 600 000 aplikacji, ale dokładna liczba jest nieznana. Statystykomat AppBrain informuje, że Android na chwilę obecną jest 303 838 dostępnych aplikacji. Trudno zgadnąć jak pracownicy Research2Guidance wpadli na 320 tys. dostępnych aplikacji, niemniej jest to interesujące.

Jednak nie ilość, a jakość się liczy. Co z tego że mamy setki tysięcy aplikacji, jak czasami, gdy chcemy znaleźć tę jedyną pozycję, musimy spędzić dużo czasu na poszukiwaniach? Gdyby nie różnorakie porównania aplikacji, fora internetowe czy portale komórkowe, to prosty użytkownik miałby spory problem z dobraniem idealnej np. latarki dla iPhone'a 4.

Źródło: pocketno

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)