Pół żartem, pół serio: Alternatywna rzeczywistość

Pół żartem, pół serio: Alternatywna rzeczywistość13.11.2012 12:30
Pół żartem, pół serio
Pół żartem, pół serio

Witam w kolejnym wydaniu "Pół żartem, pół serio". Dziś będziemy się zastanawiać, co by było, gdyby wiodący producenci urządzeń mobilnych wzięli się do produkcji sprzętu zupełnie innego rodzaju.

Jest rok 2027 i znajdujemy się obecnie w innej, alternatywnej rzeczywistości. W postapokaliptycznym świecie ludzkość prowadzi koczowniczy tryb życia. Urządzenia mobilne już dawno przestały być opłacalnym biznesem, świetnie sprzedają się natomiast śpiwory, namioty, plecaki i wszelkiego rodzaju sprzęt survivalowy.

Niegdysiejsi wiodący producenci smartfonów i tabletów zwęszyli interes w produkcji... termosów. W podbijaniu nowego segmentu rynku postanowili wykorzystać doświadczenie nabyte podczas wytwarzania urządzeń mobilnych. Oto produkty, którymi próbują dziś zdobyć serca milionów użytkowników.

Apple iThermos 5

Apple iThermos 5
Apple iThermos 5

Produkt ten wykonany został w całości ze szkła i anodyzowanego aluminium. Po odkręceniu górnego wieczka całość stanowi zamkniętą konstrukcję, bez możliwości rozłożenia jej na części pierwsze. Oznacza to, że po opróżnieniu termosu niemożliwe jest jego ponowne uzupełnienie na własną rękę. Na szczęście producent zapewnia konsumentom odpłatne dolewki gorących napojów w autoryzowanych salonach iCafe rozsianych po całym świecie. Napoje aktualnie dostępne na rynku to m.in. iCoffee, iTea, iCappuccino czy iBoilingWater.

iThermos 5 to niestety również dowód na to, że nawet najlepsze produkty na świecie nie są pozbawione wad. Krótko po jego premierze okazało się, że najnowszy termos Apple'a przecieka i nie radzi sobie z trzymaniem temperatury. Jeden z podirytowanych użytkowników postanowił w tej sprawie napisać e-mail do samego wiceprezesa marketingu Apple'a. Oto odpowiedź, jaką otrzymał:

Wszystkie nieszczelne termosy mogą mieć problem z przeciekaniem, które eksponuje ich płynną zawartość. To jest normalne.

Cały termos został tak skonstruowany, że niemożliwe jest przelanie jego zawartości do nieautoryzowanego kubka lub szklanki. Na szczęście Apple po raz kolejny wykazał się troską i postanowił udostępnić klientom całą gamę przejściówek, których ceny zaczynają się już od 79,99 dolarów.

Samsung Thermo S III

Samsung Thermo S III
Samsung Thermo S III

Termosy południowokoreańskiego giganta charakteryzują się tym, że są w całości wykonane z plastiku. Według zapewnień Samsunga jest to najlepsze tworzywo, jakie można wykorzystać do produkcji urządzeń najwyższej klasy, choć - z niewiadomych przyczyn - nie wszyscy użytkownicy wierzą w te zapewnienia.

Jednak nie wykonanie, ale wygląd termosów Samsunga wzbudza najwięcej kontrowersji - wiele osób uważa, że są one łudząco podobne do iThermosów. Co prawda obrońcy Samsunga twierdzą, że wszystkie termosy wyglądają podobnie, ale fakty są takie, że to Apple ma patent na walec z zaokrągloną górną podstawą i pozostali producenci powinni to respektować.

Poza tym nie da się nie zauważyć pewnej zależności...

Nokia Agua Hirviendo 920

[solr id="komorkomania-pl-134053" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/5193,jak-moga-wygladac-przyszle-lumie-nokii" _mphoto="koncept-nokia-lumia-1340-943e1b7.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]3024[/block]

Nokia ujrzała światełko w tunelu i postawiła wszystko na jedną kartę - w jednej chwili zakończyła prace nad wszystkimi swoimi produktami (w tym świetnie zapowiadającym się TeaGo) i postanowiła wszystkie swoje termosy wypuszczać fabrycznie wypełnione kawą marki Nescafe. Po dwóch latach Coffe Thermos 7 znajdowała się na niemal 2% wszystkich termosów na świecie. Czy to dużo? Zdaniem Nokii jak najbardziej, bo już wkrótce na rynku zadebiutuje Coffe Thermos 8, a wraz z nim flagowy model Nokii - Agua Hirviendo 920. 

Nokia Agua Hirviendo 920
Nokia Agua Hirviendo 920

W ostatnich latach na rynku termosów odbyło się wiele interesujących premier i wydarzeń. Cieszy więc to, że ze wszystkimi newsami można być na bieżąco dzięki blogom tematycznym w Sieci.

Termosomania
Termosomania
Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)