Polacy pobierają więcej aplikacji z Android Marketu niż z App Store!

Polacy pobierają więcej aplikacji z Android Marketu niż z App Store!

Polacy pobierają więcej aplikacji z Android Marketu niż z App Store!
Zbyszek Kowal
17.10.2011 07:11, aktualizacja: 17.10.2011 09:11

Według szacunków wielu ekspertów, Android Market pod względem liczby pobrań powinien dogonić App Store już w czerwcu 2012 roku. Czy tak się rzeczywiście stanie? Jak się okazuje, w naszym kraju sklep Google’a stał się już teraz popularniejszy od oferty Apple’a!

W sierpniu z App Store pobrano nieco ponad 494 miliony aplikacji, co jest wynikiem znacznie lepszym od Android Marketu, z którego w tym samym okresie pobrano „zaledwie” 279 milionów aplikacji. Ogólnie więc sklep Apple’a nadal prezentuje się lepiej od sklepu firmy z Mountain View.

Jeżeli jednak przyjrzeć się poszczególnym krajom, to okaże się, że Google wygrywa już z Apple w Portugali, Czechach oraz Polsce! Według wyliczeń firmy XyoLogic, w sierpniu nad Wisłą pobrano 7.27 miliona aplikacji na Androida oraz 6.59 miliona aplikacji na iPhone’a!

Zaskakujący wynik, prawda? Jeżeli jednak dorzucimy do tego 1.45 miliona pobrań na iPada, to iOS nadal będzie prowadził. Dla kontrastu warto dodać, że zaledwie 10 tysięcy pobrań osiągnął Windows Phone 7.

Dlaczego Polska wraz z Portugalią oraz Czechami różnią się od reszty świata? W pozostałych krajach wyniki iPhone’a są dwu lub trzykrotnie większe od Androida. Wydaje mi się, że powód jest dość prozaiczny. Dla wielu rodaków telefony z logo nagryzionego jabłuszka nadal są zbyt drogie, w przeciwieństwie do dużej liczby tańszych telefonów z Androidem na pokładzie.

Źródło: LifeofAndroid

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)