Jak Polacy korzystają z SMS‑ów? 2,3% wysyła je... podczas uprawiania seksu

Prawo autorskie: grinvalds / 123RF Zdjęcie Seryjne
Prawo autorskie: grinvalds / 123RF Zdjęcie Seryjne
Łukasz Skałba

28.07.2016 15:56, aktual.: 28.07.2016 17:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Serwis internetowy SerwerSMS.pl opublikował właśnie raport “Komunikacja SMS w Polsce 2015”. Wynika z niego jasno, że Polacy najchętniej komunikują się ze sobą za pomocą tradycyjnych i sprawdzonych wiadomości SMS.

Wcale nie taki prehistoryczny

Żyjemy w erze portali społecznościowych i komunikatorów internetowych. Umożliwiają nam one stały i bezproblemowy kontakt ze znajomymi. Pozwalają na przesyłanie zdjęć oraz uzupełnianie wiadomości tekstowych o różnorodne dodatki multimedialne.

Wydawać by się więc mogło, że SMS-y są dzisiaj czymś prehistorycznym, odchodzącym do lamusa. Okazuje się jednak, że jest wręcz przeciwnie.

Obraz

Z wiadomości SMS korzysta aż 97,2 proc. Polaków, z czego 73,3 proc. wysyła je każdego dnia. Po co? Przede wszystkim do umawiania się na spotkania, załatwiania spraw bieżących i podtrzymywania kontaktu. Najczęściej wysyłamy je podczas podróży, wypoczywając w łóżku, podczas stania w kolejce i robiąc zakupy. Nawet podczas uprawiania seksu wiadomości tekstowe wysyła 2,3 proc. Polaków.

Obraz

SMS vs nowoczesne komunikatory

Facebook Messengera ma na swoim telefonie aż 89,9 proc. polskich użytkowników. Z badań wynika jednak, że więcej niż co drugi badany mimo wszystko częściej komunikuje się za pomocą wiadomości SMS, a nie poprzez komunikatory. Dlaczego?

Obraz

Respondenci cenią SMS-y przede wszystkim za prostotę korzystania. Nie bez znaczenia jest jednak również łatwy dostęp, szybkość dostarczenia wiadomości, niezawodność oraz uniwersalność. Według użytkowników, ustępują one komunikatorom jedynie pod względem kosztów. Trochę to dziwne, biorąc pod uwagę, że mobilny Internet jest zazwyczaj droższy od SMS-ów bez limitu…

Obraz

SMS Premium

SMS-y premium to wiadomości o podwyższonej opłacie. Również z nich chętnie korzystamy. Wysyła je ⅔ użytkowników. Większość z nich robi to jednak rzadko - tylko kilka razy w roku.

Na co użytkownicy wydają swoje ciężko zarobione pieniądze? Najczęściej na akcje charytatywne. Spora część osób wysyła płatne SMS-y również w celu wzięcia udziału w różnych konkursach i quizach oraz aby wesprzeć swojego faworyta na przykład w programach telewizyjnych (głosowanie SMS).

Obraz

Na czwartym miejscu znalazło się kupowanie… dzwonków i tapet. Serio? Naprawdę prawie 18 proc. osób wciąż pobiera tego typu materiały w ten sposób?

Prawie wszyscy wysyłają, ale mało kto wydaje więcej niż 15 zł miesięcznie. Większość użytkowników mieści się natomiast w 5 zł.

A wy z czego korzystacie? Wolicie nowoczesne komunikatory internetowe takie jak Facebook Messenger czy stawiacie na tradycyjne SMS-y?

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)