Połącz chwile z T‑Mobile i Androidem

Połącz chwile z T-Mobile i Androidem
Jacek Wolan

31.08.2011 11:15, aktual.: 31.08.2011 13:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Operator sieci T-Mobile właśnie opublikował w Markecie ciekawe narzędzie do obsługi połączeń głosowych.

Połącz chwile, trochę wbrew nazwie, ma na celu odrzucanie połączeń i szybkie oddzwanianie. To lekkie narzędzie, z którego mogą skorzystać wszyscy właściciele smartfonów z Androidem. Jego zalety doceni każdy, kto choć raz musiał rozłączyć rozmówcę, ale nie chciał być wobec niego nieuprzejmy. Program umożliwia również szybkie oddzwonienie do właśnie rozłączonej osoby.

Aplikacja nie ma w zasadzie żadnej oprawy graficznej (nie licząc zdjęcia ładowanego przy starcie). Widoczna jest jedynie krótka lista ustawień podzielona na dwie sekcje: Oddzwanianie i Odrzucanie. W tej pierwszej można ustawić siłę wstrząsu, na którą ma reagować telefon podczas odrzucania połączenia, a w drugiej - treść powiadomienia SMS, które otrzyma rozłączona właśnie osoba.

Obraz

Jak to wygląda w praktyce? Gdy ktoś dzwoni, wystarczy potrząsnąć telefonem, aby uruchomić proces oddzwaniania - rozmowa zostanie zakończona, telefon odblokowany, a po kilku sekundach (okres można skonfigurować w ustawieniach) ponownie zostanie wybrany numer rozłączonej osoby. Całkiem wygodne w przypadku, gdy chcemy komuś zaoszczędzić kilka groszy. Warto przy tym chwilę pobawić się z konfiguracją czułości i ustawić tę najbardziej odpowiednią. Zbyt lekka może spowodować automatyczny odbiór podczas spaceru, a zbyt silna - niemożność oddzwonienia.

Obraz

Odrzucanie połączeń polega natomiast na automatycznym rozłączeniu przychodzącego połączenia po odwróceniu telefonu ekranem do dołu. Jeżeli opcja Powiadom jest włączona, niedoszły rozmówca otrzyma ustawioną wcześniej wiadomość SMS typu: "Nie mogę w tej chwili rozmawiać. Oddzwonię później". Brakuje mi tu tylko jednej opcji - wyciszenia dzwonka po odwróceniu telefonu, ale bez rozłączania. Niestety wciąż muszę do tego używać innej aplikacji.

Obraz

(Kliknięcie w kod QR spowoduje otwarcie strony Android Marketu)

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)