Polkomtel ułatwi życie niepełnosprawnym

Strona głównaPolkomtel ułatwi życie niepełnosprawnym
25.08.2010 17:00
Polkomtel ułatwi życie niepełnosprawnym
Kira Czarczyńska
Kira Czarczyńska

Zapewne wiele osób wie, że Polkomtel, tak jak wielu usługodawców, ma w ofercie specjalne zniżki dla osób niepełnosprawnych. Do niedawna jednak ci, którzy chcieli z nich skorzystać - napotykali na przeszkodę w postaci niezbyt życiowego wymagania pracowników sieci.

Plus poinformował już jednak, że uciążliwe procedury zostały zmienione.

Plus poinformował już jednak, że uciążliwe procedury zostały zmienione.

Na problem, na który natykały się w salonach Plusa osoby niepełnosprawne, zwróciła uwagę Gazeta Wyborcza.

[...] poprosiliśmy o informację, jakie dokumenty musi przedłożyć niepełnosprawny klient. Okazuje się, że wystarczy orzeczenie o stopniu niepełnosprawności oraz... oświadczenie, że ani klient, ani nikt w jego domu nie korzysta ze zniżki na opłaty za usługi telekomunikacyjne z tytułu niepełnosprawności.

Jak ustaliła Gazeta Wyborcza, było to wewnętrzne ustalenie sieci Plus określone regulaminem promocji. W artykule zwrócono jednak uwagę na fakt, że inni operatorzy, którzy również mają zniżki dla niepełnosprawnych, takich oświadczeń nie wymagają. Polkomtel ich wprowadzenie wyjaśnił następująco:

Chodzi o umożliwienie skorzystania z preferencyjnej oferty przez osoby rzeczywiście tego potrzebujące przy jednoczesnym wyeliminowaniu nieuczciwych zachowań prowadzących do nadużyć.

Wprowadzona restrykcja wzbudziła wątpliwości nie tylko klientów i Gazety Wyborczej, lecz także Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Polkomtel postanowił więc zmienić sporne zapisy - do wszystkich punktów sprzedaży Plusa trafił następujący komunikat:

Z treści Procedury usunięto zapis: Oświadczam, że nie korzystam ze zniżek na usługi telekomunikacyjne u innych operatorów telefonii komórkowej i stacjonarnej. Wprowadzona korekta ma na celu uproszczenie obsługi klientów korzystających z ww. zniżki. Proszę o zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby klientów niepełnosprawnych i udzielenie im wszelkiej niezbędnej pomocy.

Teraz wystarczy już tylko złożyć oświadczenie, jaki rodzaj niepełnosprawności jest powodem starania się o ulgę. Warto z niej skorzystać, bo jest to 50% rabatu na abonament przez okres 2 lat.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)