Polska aplikacja do rozpoznawania dzieł sztuki [wideo]

Polska aplikacja do rozpoznawania dzieł sztuki [wideo]

Polska aplikacja do rozpoznawania dzieł sztuki [wideo]
Zbyszek Kowal
13.07.2012 06:06, aktualizacja: 13.07.2012 08:06

iTraff Technology, twórca polskiej technologii rozpoznawania obrazu, opracował wspólnie z firmą Appchance nową aplikację Art4Note do identyfikowania dzieł sztuki. Wykorzystuje ona API Evernote – bezpłatnego narzędzia służącego do przechowywania notatek – i pozwala na zachowanie informacji na temat wyszukiwanego obrazu.

Poznańska firma iTraf Technology, rozwijająca od blisko półtora roku technologię rozpoznawania obrazu, wraz z developerem aplikacji mobilnych, firmą Appchance, stworzyła aplikację Art4Note. Obecnie program czeka na werdykt w konkursie Evernote Devcup, którego wyniki ogłoszone zostaną 24 lipca, a już wkrótce będzie można pobrać aplikację z App Store. Zagłosować może na nią każdy, wystarczy kliknąć „Vote” na specjalnej podstronie konkursu.

Program umożliwia rozpoznawanie dzieł sztuki poprzez wykonanie zdjęcia danego obrazu. Po poprawnym zidentyfikowaniu dzieła wyświetlają się dodatkowe informacje na jego temat, dostarczane na podstawie odpowiedniego artykułu w internetowej encyklopedii. Wyniki wyszukiwania – wraz z własnym komentarzem – można następnie zapisać w aplikacji Art4Note, która jednocześnie eksportuje je do notatek w Evernote.

Aplikacja Art4Note jest udoskonalonym rozwiązaniem iTraff Technology oraz Appchance, które powstało na potrzeby konkursu Evernote Devcup. Jego finaliści oprócz 10 000 dolarów otrzymają prawo do zaprezentowania swoich pomysłów podczas specjalnej gali Trunk Conference w San Francisco.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)