Polska Lokalsa - nowa aplikacja dla miejskich turystów

Polska Lokalsa - nowa aplikacja dla miejskich turystów
Zbyszek Kowal

12.10.2012 05:00, aktual.: 12.10.2012 07:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak ominąć najbardziej oblegane przez turystów miejsca w Krakowie? Gdzie szukać najlepszych hamburgerów w okolicy? Gdzie umówić się na szybką kawę w centrum? Wiadomo – najlepiej zapytać Lokalsa. Dla miejskich turystów poszukujących cennych wskazówek dostępna jest już darmowa aplikacja Polska Lokalsa, w wersji iOS oraz Android.

W ramach mobilnej akcji Polska Lokalsa młodzi i aktywni mieszkańcy Warszawy, Poznania, Gdańska, Wrocławia, Katowic i Krakowa odkrywają inną stronę miasta. Każdy z nich zaprezentował swoje ulubione miejsca, które zostały oznaczone na mapach. Klikając w nie, można uzyskać więcej informacji o danym miejscu i zobaczyć, jak ono wygląda.

Można też szukać według wybranych kategorii, takich jak: jedzenie, pub/kawiarnia, kultura czy parki. Dzięki usłudze geolokalizacji użytkownicy sprawnie sprawdzą swoje położenie na mapie, dzięki czemu będą mogli bez trudu trafić w wybrane miejsce.

Osoby korzystające z programu opracowanego przez serwis lokalo.pl z pewnością ominą turystyczne szlaki i zajrzą do knajp z prawdziwym jedzeniem, pubów z dobrymi koncertami, odkryją klimatyczne kina i ciekawe punkty widokowe. Nie zabraknie także idealnych miejsc dla młodych rodziców, dusz artystycznych, wegetarian czy spragnionych wszelkiej alternatywy hipsterów.

Obraz

Konrad - operator filmowy, zaznaczył na mapie Warszawy kawiarnię Czytelnik (w której kiedyś bywali Leopold Tyrmand, Gustaw Holoubek czy Tadeusz Konwicki), kino Wisła (jedno z najstarszych w stolicy), pierwsze polskie Muzeum Neonów, poleca też smak lodów według autorskiej receptury w kolorowej posypce w „Lodach na patyku” na Powiślu.

Promocja atrakcji turystycznych na urządzeniach mobilnych coraz prężniej rozwija się w Polsce, jednak z takiej formy promocji korzystają jedynie wybrane miasta w kraju, takie jak Kraków, Łódź, Gdańsk czy Żory. Powstają również aplikacje związane z danymi instytucjami turystycznymi bądź zupełnie komercyjne przedsięwzięcia. Zwiedzanie miast w wersji mobilnej ma jednak coraz więcej fanów i wszystko wskazuje na to, że ta forma turystyki będzie się dalej rozwijać.

Aplikacja dostępna jest już na urządzenia Apple'a: iPhone'a, iPoda touch i iPada z oprogramowaniem iOS 4.3 albo późniejszym – do pobrania w App Store. Aplikację będą również mogły pobrać osoby mające urządzenia z systemem Android (Google Play).

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)