Polska premiera Motorola XOOM - konferencja prasowa

Polska premiera Motorola XOOM - konferencja prasowa

Polska premiera Motorola XOOM - konferencja prasowa
Mariusz Kamiński
31.05.2011 12:47, aktualizacja: 31.05.2011 14:47

Dziś w centrum Warszawy odbyła się oficjalna premiera tabletu Motorola XOOM. Garść informacji o dostępności oraz kilka spostrzeżeń autorskich w dalszej części artykułu.

Motorola to firma, która w mojej pamięci zajmuje miejsce niezwykle ważne i żywię do niej dużo sympatii. Odkąd pamiętam, jej układy scalone towarzyszyły moim ulubionym gadżetom, a sercem mojej ukochanej Amigi był procesor Motorola 68000.

Współczesna działalność tej nobliwej marki wygląda jednak bardzo chimerycznie. Próby wtargnięcia na burzliwy rynek urządzeń przenośnych były i są bardzo nieśmiałe, a przełamywanie wizerunku firmy-ducha, która wprawdzie jest, ale od zawsze krąży gdzieś tam za wielkimi graczami, wciąż trwa. Gdy w zbiorowej świadomości konsumenta pojawił się tablet, zarząd Motoroli najwyraźniej uznał, że pora wyłożyć karty na stół i dołączyć do czołówki w tym "przenośnym" wyścigu.

Salwa dość głośna i w konkretnym kierunku

XOOM to bardzo poważny pretendent do tabletowego tronu. Jego najważniejszą zaletą jest nie tylko hardware, ale przede wszystkim Android Honeycomb, czyli dedykowany system operacyjny, który już nie jest słabym "portem" z telefonu komórkowego. Tablet Motoroli ma wszystko, by stanąć w szranki z jabłkiem. Czy da sobie radę? Nie ma sensu bawić się w wizjonerstwo, trzeba poczekać i mocno dopingować, najlepiej obie strony tego wyścigu.

Obraz
Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)