Polskie aplikacje przydatne w podróży

Polskie aplikacje przydatne w podróży

Polskie aplikacje przydatne w podróży
Zbyszek Kowal
27.04.2011 11:04, aktualizacja: 27.04.2011 13:04

Z nadejściem długiego weekendu majowego w Polsce na dobre rozpocznie się sezon wyjazdów wypoczynkowych. Aby zaplanować podróż, nie potrzeba już grubej mapy czy wcześniej sporządzonej listy miejsc wartych odwiedzenia. Wystarczą iPhone oraz dobre aplikacje.

Nowe aplikacje opracowane przez pkt.pl pozwalają w łatwy sposób zlokalizować hotel, restauracje, punkty usługowe, zaplanować rozmaite rozrywki czy po prostu poruszać się po zwiedzanym mieście.

Nowe technologie odmieniły sposób podróżowania. Programy przeznaczone na przenośne urządzenia elektroniczne stopniowo wypierają z powszechnego użycia tradycyjne mapy drogowe czy książkowe przewodniki. Dzięki bogatym bazom danych, możliwości szybkiej aktualizacji oraz integracji z rozwiązaniami typu GPS zapewniają natychmiastowy dostęp do najważniejszych informacji, niezbędnych w planowaniu wyprawy oraz podczas podróży – mówi Piotr Strzałkowski, Prezes Zarządu pkt.pl.

Aplikacja Niezbędnik w podróży doskonale sprawdza się w czasie wyjazdów samochodowych. Dzięki niej każdy kierowca będzie w stanie szybko odnaleźć na mapie najbliższą stację benzynową, warsztat lub w razie konieczności zamówić pomoc drogową czy miejsce do spania.

Obraz

Planując wyjazd, warto również pomyśleć o dobrej zabawie. Aplikacja Rozrywka w Polsce pozwala zaplanować wolny czas. Bogata baza oferty kawiarni,  klubów czy dyskotek sprawia, że każdy użytkownik z łatwością dopasuje rozrywkę do indywidualnych preferencji. Dzięki dostępowi do takich danych, jak: adres, nr telefonu, e-mail oraz położenie na mapie, można szybko dokonać rezerwacji oraz bez problemu dotrzeć do wybranego przez nas miejsca.

W podróży i nie tylko przydatne mogą okazać się również inne darmowe aplikacje opracowane przez pkt.pl. Jedz i Pij umożliwia szybkie wyszukiwanie placówek gastronomicznych. Oprogramowanie pozwala w łatwy sposób odnaleźć i skontaktować się z najbliższą restauracją, pizzerią, barem czy innym wybranym lokalem. Użytkownik może skorzystać z takich danych, jak: adres, nr telefonu, e-mail oraz położenie na mapie.

Obraz

Chcę Taxi to uniwersalne rozwiązanie dla każdej osoby korzystającej z taksówek. Aplikacja automatycznie dopasowuje listę dostępnych korporacji do aktualnego położenia użytkownika. Wyświetlane dane zawierają m.in. informacje dotyczące adresu, nr telefonu kontaktowego oraz płatności. Namiary wybranej korporacji można ponadto dodać do kontaktów tak, aby w przyszłości móc szybko zamówić taksówkę lub przekazać dane znajomym. Przydatną funkcją jest także automatyczny dostęp do map ułatwiających wyznaczenie trasy dojazdu do wybranej lokalizacji.

pkt.pl, jako pierwsza polska firma z sektora yellow pages, wprowadziła do oferty darmowe aplikacje przeznaczone dla użytkowników smartfonów iPhone (2009 r.), tabletów iPad (2010 r.) czy systemu Android (2010 r.).

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)