Polskie sieci kontynuują wsparcie Ukrainy. Teraz znoszą opłaty roamingowe

Polskie sieci kontynuują wsparcie Ukrainy. Teraz znoszą opłaty roamingowe

Polskie sieci kontynuują wsparcie Ukrainy. Teraz znoszą opłaty roamingowe
Źródło zdjęć: © Getty Images
Konrad Siwik
28.02.2022 17:13, aktualizacja: 28.02.2022 18:13

Cała czwórka polskich operatorów sieci – T-Mobile, Orange, Plus i Play – poinformowała, że w ramach wsparcia Ukrainy znosi opłaty roamingowe dla klientów Vodafone Ukraine. Trwają również rozmowy z innymi ukraińskimi operatorami.

"Operator sieci Plus rezygnuje z opłat roamingowych za korzystanie z połączeń głosowych oraz transmisję danych dla abonentów sieci komórkowej Vodafone Ukraina" – pisze Plus w komunikacie prasowym.

"W związku z sytuacją na Ukrainie Play rezygnuje z opłat roamingowych za połączenia klientów Vodafone Ukraine" – informuje Play na swojej stronie internetowej.

Orange opublikował informację na Twitterze, odsyłając klientów do komunikatu, w którym czytamy: "W tym trudnym czasie Orange Polska pomaga obywatelom Ukrainy w kontakcie z bliskimi, rozdając na przejściach granicznych darmowe startery, obniżając ceny połączeń i rezygnując z opłat roamingowych na rzecz ukraińskiego operatora".

T-Mobile również zrezygnował z opłat roamingowych. "Dobra wiadomość dla klientów ukraińskich sieci, którzy przybywają do Polski. Podjęliśmy decyzję o zniesieniu opłat międzyoperatorskich za usługi w roamingu: na początek dla Vodafone, ale ustalamy już szczegóły z innymi operatorami z Ukrainy" – czytamy na Twitterze. Sieć w kolejnym wpisie poinformowała, że podpisała odpowiednie porozumienie z kolejnym partnerem siecią LifeCell.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)