Pomóż hakerom z Chronic Dev Teamu odkrywać exploity

Pomóż hakerom z Chronic Dev Teamu odkrywać exploity27.11.2011 17:33
Pomóż hakerom z Chronic Dev Teamu odkrywać exploity
Krystian Bezdzietny

Grupa Chronic Dev Team daje znaki, że cały czas działa i ma się świetnie. Rano pod2g wraz z p0sixninją udostępnił program Chronic-Dev Crash Reporter, który ma pomóc hakerom przy poszukiwaniach exploitów w oprogramowaniu oraz urządzeniach Apple'a.

Pamiętacie, jak zaraz po imprezie MyGreatFest chłopaki z Chronic Dev Teamu pochwaliły się, że znalazły aż pięć luk w urządzeniach Apple'a, które miały pomóc w trwałym odblokowaniu m.in. softu iPada 2 oraz nieznanego jeszcze wtedy iPhone'a 4S? Od tamtej chwili upłynęło kilka miesięcy, a oprogramowanie tych dwóch urządzeń cały czas czeka na odblokowanie. Co jest tego powodem?

iPhone'y, iPady oraz iPody touch samoistnie wysyłają do Apple'a informacje o błędach w systemie/urządzeniu, co pozwala inżynierom z Cupertino szybko je zweryfikować i ewentualnie naprawić. Tak było w przypadku wersji testowych iOS 5 - bety zawierały 5 exploitów, a wersja finalna była "w pełni naprawiona". Pojawił się więc pomysł stworzenia programu, który przekieruje wysyłanie raportów o błędach w urządzeniach z serwerów Apple'a na serwery Chronic Dev Teamu. Taki zabieg miałby pomóc hakerom szybciej i sprawniej odkrywać ewentualne exploity. Program jest już dostępny dla wszystkich i nazywa się Chronic-Dev Crash Reporter.

Na blogu Greenpois0n czytamy:

Na razie program kopiuje wszystkie błędy z urządzenia (które - w normalnych warunkach - byłyby wysyłane od razu do Apple'a) i wysyła je na bezpieczny, prywatny serwer, hostowany przez Chronic Dev Team. Następnie nasz program zmienia ustawienia iTunesa, aby informacje diagnostyczne o urządzeniu nie zostały wysłane do Apple'a.

Po jego instalacji raporty o problemach w urządzeniach Apple'a będą wysyłane na bezpieczne serwery programu CDT. Raporty te wysyłane są nie tylko z poziomu urządzeń iOS, ale także samego iTunesa. Dlatego podczas instalacji Chronic-Dev Crash Reporter na komputerze użytkownik jest proszony o podłączenie urządzenia, aby można było do niego wgrać pliki niezbędne do wykonania zamierzonych wcześniej operacji.

Jeśli choć 5% fanów jailbreaku zainstaluje ten program, skutki jego działania będą bardzo pomocne dla ciągle wykrywających exploity hakerów. Chronic-Dev Crash beta na razie dostępny jest wyłącznie dla systemów Mac, jednak lada moment ma pojawić się też wersja dla systemu Windows. Jeśli więc wiernie wyczekujecie jailbreaku untethered, pomóżcie hakerom - to nic nie kosztuje.

Źródło: redmondpie

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)