Pomóż w walce z rakiem, grając w grę mobilną!

Pomóż w walce z rakiem, grając w grę mobilną!

Pomóż w walce z rakiem, grając w grę mobilną!
Zbigniew Kowal
13.10.2014 16:17, aktualizacja: 13.10.2014 18:17

Choroby nowotworowe, szczególnie ich złośliwe odmiany odpowiedzialne są za tysiące zgonów rocznie. Odchodzą osoby popularne jak Ania Przybylska czy Steve Jobs, jak również mniej znani ludzie jak mój wujek. Trwa walka z rakiem, a użytkownicy smartfonów mogą przysporzyć się sprawie grając w całkiem wciągającą grę mobilną.

W Wielkiej Brytanii powstał projekt pod nazwą Cancer Research UK, którego założeniem jest wspólna walka z rakiem. Pomagać można na przeróżne sposoby. Finansowe wsparcie, wolontariat czy też udział w happeningach zwiększających świadomość o zagrożeniach to tylko niektóre formy pomocy. Można także, zagrać w grę mobilną, która pośrednio przyczynia się do postawienia kluczowej dla pacjentów diagnozy.

Obraz

Jak można pomóc? Wystarczy pobrać darmową grę Reverse The Odds z App Store lub Google Play. Rozgrywka przypomina nieco klasyczną grę Othello, w której wypełnia się planszę czarnymi oraz białymi pionami. Tutaj zamiast pionków są szare komórki rakowe, którym należy przywrócić kolor. Zasady gry nie są zbyt trudne, a zaimplementowany samouczek w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy wszystko.

Każda kolejna gra wymaga specjalnego eliksiru, który pozwala na kolejna próbę pobicia jednej z 350 plansz. Eliksirów nie da się jednak kupić za żadne pieniądze. Gracz może je zdobyć poprzez pomoc w identyfikowaniu komórek rakowych na zdjęciach. Zadanie jest proste, na wyświetlonych zdjęciach, należy policzyć (w przybliżeniu) ilość niebieskich komórek rakowych. Jeżeli nasza odpowiedź jest taka sama jak większości innych graczy, to w nagrodę otrzymujemy eliksir.

Official Reverse The Odds (by Channel 4) - (iOS / Android / Amazon) Launch Trailer

W tak prosty sposób, tysiące par oczu pomaga lekarzom z instytutu sortować próbki tysięcy pacjentów. Dzięki temu ich praca jest łatwiejsza, bowiem zaoszczędzony w ten sposób czas wykorzystywany jest do innych zadań. Odpowiednie sortowania ma tez niebagatelny wpływ na wybór odpowiedniej dla pacjenta terapii, która między innymi opiera się na informacji o liczbie zainfekowanych komórek.

Muszę przyznać, że jestem pozytywnie zbudowany tego typu akcjami. Wykorzystanie społeczności graczy do walki z różnego rodzaju chorobami do doskonały pomysł. Chciałbym, aby takich inicjatyw było więcej. Ku mojemu zaskoczeniu, za pomocą Reverse The Odds udało się już zanalizować ponad 200 tysięcy próbek. Ręce same składają się do oklasków.

Reverse The Odds game: Your impact

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)