Ponad 10 milionów pobrań Angry Birds dla iOS

Ponad 10 milionów pobrań Angry Birds dla iOS

angrybirds
angrybirds
Krystian Bezdzietny
30.10.2010 11:00, aktualizacja: 30.10.2010 13:00

Najlepiej sprzedająca się gra w App Store w ciągu kilku ostatnich miesięcy. Słyszał o niej każdy posiadacz urządzenia z iOS. Dziś świętuje 10 milionów pobrań. O czym mowa? O kultowej już grze Angry Birds!

Wczoraj Mikael Hed, prezes Rovio Mobile (firma odpowiedzialna za Angry Birds), dumnie ogłosił światu, że ich aplikacja została pobrana ponad 10 milionów razy na całym świecie od grudnia 2009. Hed powiedział:

To wspaniałe uczucie mieć tak fenomenalną liczbę klientów oraz fanów. Ogromnym zaszczytem jest tworzyć gry i dostarczać tym samym rozrywki dla tak wielu ludzi na całym świecie.

Na początku mieliśmy do czynienia z samym Angry Birds. Później pojawiła się wersja lite aplikacji, a następnie ukazało się Angry Birds HD. To właśnie te tytuły przyczyniły się do spektakularnego wyniku pobrań gry. Niedawno ukazała się również halloweenowa wersja gry - Angry Birds Halloween, w której użytkownicy spotykają się ze szczyptą dyń i świeczek.

Warto zaznaczyć, że nie tylko na iOS Angry Birds bije rekordy. Przypomnijmy, że jak tylko omawiana gra ukazała się na Androida, to w dwa dni odnotowano ponad 2 miliony pobrań (choć tu aplikacja dostępna jest za darmo). Ciekawe, kiedy Rovio będzie świętować 30 milionów pobrań na wszystkich platformach - pewnie nastąpi to już niebawem.

Źródło: App Advice

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)