Popularność Androida wciąż rośnie

Popularność Androida wciąż rośnie02.11.2010 13:14
Android
Android
Tomasz Hamryszak

W ostatnim czasie dużo piszemy o wynikach sprzedaży telefonów poszczególnych marek. Tym razem przyszła kolej na podsumowanie ostatnich trzech miesięcy pod względem popularności systemów operacyjnych w smartfonach.

Miniony kwartał przyniósł niemal dwukrotny wzrost sprzedaży smartfonów na świecie (porównując z Q3 2009). Pozycję lidera wciąż utrzymuje Nokia z wynikiem 33%, na kolejnych miejscach znajdują się Apple oraz RIM z udziałem 17% i 15% odpowiednio. Nokia wraz ze swoim Symbianem - pomimo pierwszego miejsca - traci udziały na rynku na rzecz zdobywającego dużą popularność Androida.

Trzeci kwartał okazał się niezwykle pomyślny dla Androida. System ten uzyskał największy wzrost w ciągu roku. W 3Q 2009 sprzedało się 1,4 mln urządzeń pracujących pod kontrolą tego systemu, a w ciągu ostatnich trzech miesięcy sprzedaż ociągnęła pułap aż 20 mln sztuk, co daje wynik 1309% wzrostu!

Rynek amerykański został zdominowany przez systemy: Android (43.6%), iOS (26.2%) oraz BlackBerry OS (24.2%), co daje wynik 94% całego rynku smartfonów.

Wyniki na III kwartał
Wyniki na III kwartał

Rosnąca popularność Androida chyba nikogo nie powinna dziwić. Coraz więcej producentów skłania się ku temu systemowi, a wiele modeli pracujących pod jego kontrolą odnosi duży sukces. Pozycja Symbiana jest tym bardziej zagrożona, że jakiś czas temu firmy Samsung oraz Sony Ericsson wycofały się z projektu Symbian Fundation, co uważam za krok w dobrym kierunku.

Jak myślicie, jak długo Symbian utrzyma się na pierwszym miejscu?

Źródło: Canalys

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)