Porównanie cen w ofertach operatorów: Samsung Omnia

Porównanie cen w ofertach operatorów: Samsung Omnia26.08.2009 13:20
Samsung OMNIA
Samsung OMNIA
Katarzyna Pura

Jeden z naszych Czytelników "Anonim" prosił o porównanie cen Samsunga i900 Omnia - prośba wysłuchana (i nie mówcie kiedykolwiek, że jestem jędza! :p).

„OMNIA, oznaczająca w języku łacińskim "wszystko", a w arabskim - "życzenie" to zaproszenie do świata nowoczesnych technologii, w którym nie obowiązują żadne granice. Najnowszy model marki Samsung przekracza je oferując najwyższej klasy funkcje dostępne obecnie w telefonach komórkowych." - możemy przeczytać na stronie Orange.

Coś w tym jest. Omnia, mimo tego, że na rynku jest już przez dłuższy czas, nie traci aż tak bardzo na wartości. Zapraszam do przejrzenia porównania cen Samsunga Omnii w ofertach czterech krajowych operatorów infrastrukturalnych.

Jeden z naszych Czytelników *"Anonim" *prosił o porównanie cen Samsunga i900 Omnia - prośba wysłuchana (i nie mówcie kiedykolwiek, że jestem jędza! :p).

OMNIA, oznaczająca w języku łacińskim "wszystko", a w arabskim - "życzenie" to zaproszenie do świata nowoczesnych technologii, w którym nie obowiązują żadne granice. Najnowszy model marki Samsung przekracza je oferując najwyższej klasy funkcje dostępne obecnie w telefonach komórkowych." - możemy przeczytać na stronie Orange.

Coś w tym jest. Omnia, mimo tego, że na rynku jest już przez dłuższy czas, nie traci aż tak bardzo na wartości. Zapraszam do przejrzenia porównania cen Samsunga Omnii w ofertach czterech krajowych operatorów infrastrukturalnych.

Oczywiście na początku przejrzymy ceny panujące na aukcjach internetowych, żeby mieć jakiś punkt odniesienia co do cen u operatorów. Samsunga Omnię w wersji 8GB można wyrwać już od 900 zł, aczkolwiek przeważają raczej oferty powyżej 1000 zł. Najwyższe oferty cenowe to ok. 1300-1400 zł. Jeśli chodzi o Omnię w wersji 16GB - 1300-1600 zł to standardowe oferty.

Telefon (16GB) w momencie wprowadzania na polski rynek wart był ok. 1700 zł - wniosek: cena tylko nieznacznie spadła. Nie tak, jak to możemy zaobserwować z Nokią 5800 XpressMusic.

Pora przyjrzeć się temu, co najbardziej nas interesuje, czyli cenom Omni w ofertach naszych krajowych operatorów. A jest on dostępny w Erze, Orange, Play i w Plusie. I, oczywiście, ceny są różne i różniste. W najwyższych abonamentach można Samsunga wyhaczyć za złotówkę, w najniższych - nawet koło tysiąca musimy za niego wyłożyć. Tak jak ostatnio, również i dziś pod uwagę wzięłam ceny Omni (wersja 8GB) tylko i wyłącznie w ofertach z dwuletnimi umowami.

Przy najniższym abonamencie (Nowa Era 20) telefon kosztuje 1299 zł. Przy trochę wyższym (Nowa Era 60) - 899 zł. Przy najwyższym abonamencie (Era Relaks) koszt telefonu to symboliczna złotówka. Biorąc pod uwagę ofertę MIX w Erze - model Samsunga w mixie najdroższym (75 zł) kosztuje 819 zł, w najtańszym (25 zł) - 1219 zł. Bez podpisywania umowy telefon kosztuje w Erze 1799 zł.

Biorąc telefon w najniższym abonamencie (Orange Abonament 25 zł) zapłacimy za niego 1599.01 zł (kupując na orange.pl - 1559 zł). Przy średnim abonamencie (Orange Abonament 55 zł) Samsung kosztuje 1399 zł (na Orange.pl - 1319 zł). Przy najwyższym abonamencie (Orange Abonament 200 zł) telefon kosztuje 329 zł (na orange.pl: 49 zł). Biorąc najwyższą taryfę MIX ze wszystkich możliwych (Orange MIX 200 zł) Samsung kosztuje 429 zł (na orange.pl: 149 zł), natomiast przy najniższej (Orange Mix 25 zł) - 1649 zł (na Orange.pl - 1599.01 zł).

W najniższej dostępnej taryfie (Taryfa Syberyjska 25) telefon kosztuje 1499 zł, w najwyższej (Taryfa Syberyjska 120) - 399 zł. Biorąc pod uwagę ofertę MIX - przy najwyższej (80 zł) telefon kosztuje 1019 zł, przy najniższej (30 zł) - 1619 zł.

Wybierając najtańszy abonament (One Play 25) za Samsunga zapłacimy 1599 zł, trochę droższy (One Play 65) - 1199 zł, natomiast najdroższy (One Play 145) - 999 zł. W Play Mixtura 10 za Omnię zapłacimy 1829 zł, natomiast w Play Mixtura 50 - 1249 zł - tyle, że są to ceny z umową na 30 miesięcy, ponieważ Mixtura nie ma czegoś takiego jak umowa na 24 miesiące.

Podsumowując: wniosek końcowy jest taki sam jak w porównaniu cen Nokii 5800 XpressMusic - cena Omni u operatorów w najniższych abonamentach jest wyższa niż na aukcjach internetowych. Więc, jeśli ktoś chce kupić tego Samsunga, niech się lepiej zastanowi czy aby na pewno chce się pakować w 24-miesięczną umowę.

I to by było na tyle. Kolejne porównania cen będą się na dniach sukcesywnie pojawiać (w każdą niedzielę i środę). Na razie pod uwagę będę brać podane przez Was: Samsung Avila, Nokia N97, LG Cookie, Samsung Ultra Touch (kolejność zależy od mojego "widzi mi się") - może macie jeszcze jakieś propozycje, które modele wziąć pod uwagę w najbliższych porównaniach? Jeśli tak, proszę o pozostawienie sugestii w komentarzu.


btw. też uważacie tak jak jeden z Czytelników, który w nocy napisał, że - odkąd zaczęłam pisać na Komórkomanii - to ta strona "spada na psy" dzięki mnie?

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Komentarze (0)