Porównanie pracy baterii na 8 flagowych Androidach - AMOLED ssie

Porównanie pracy baterii na 8 flagowych Androidach - AMOLED ssie

Porównanie pracy baterii na 8 flagowych Androidach - AMOLED ssie
Krystian Bezdzietny
25.09.2010 10:06, aktualizacja: 25.09.2010 12:06

AMOLED nie jest wcale taki wspaniały i energooszczędny, jak go wszyscy chwalą - oto wniosek, który nasuwa się po zapoznaniu się efektami doświadczenia serwisu LaptopMag, które polegało na przetestowaniu wytrzymałości baterii 8 różnych smartfonów z Androidem.

AMOLED nie jest wcale taki wspaniały i energooszczędny, jak go wszyscy chwalą - oto wniosek, który nasuwa się po zapoznaniu się efektami doświadczenia serwisu LaptopMag, które polegało na przetestowaniu wytrzymałości baterii 8 różnych smartfonów z Androidem.[url=http://simblog.pl/iphone-4-czy-windows-phone-7-?-porownanie-wideo]

[/url]

W porównaniu wzięły udział następujące telefony: HTC Incredible, Smasing Captivate, Samsung Vibrant, HTC Evo 4G, Samsung Epic 4G, Motorola Droid 2, Dell Streak oraz Motorola Droid X. Spójrzcie na poniższy wykres, który przedstawia wymienione telefony ułożone według długości pracy baterii. W nawiasach przy nazwach urządzeń umieszczono pojemność baterii.

Porównanie polegało na pozostawieniu urządzeń z włączonymi wyświetlaczami; sporadycznie przeglądano strony internetowe. Efekt? Pierwsze odpadły telefony z wyświetlaczem AMOLED, podczas kiedy OLED-y (Dell Streak) wytrzymywały najdłużej. Ten raport obala zatem mit energooszczędności wspaniałych AMOLED-ów.

Ciekawe, jak w powyższym zestawieniu zostałby umiejscowiony iPhone 4 i jego Retina.

Źródło: Android Police

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)