Porównanie szybkości wszystkich generacji iPhone'a

Wszystkie iPhone'y (fot. youtube.com)
Wszystkie iPhone'y (fot. youtube.com)
Miron Nurski

30.09.2013 07:00, aktual.: 30.09.2013 09:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Apple, podobnie jak inni producenci, każdą kolejną generację swojego flagowego smartfona wyposaża w coraz wydajniejsze podzespoły i chwali się procentowym wzrostem wydajności względem poprzedników. Jak wprowadzane zmiany przekładają się na wzrost szybkości urządzeń w praktyce? Znalazł się ktoś, kto postanowił to sprawdzić.

Twórcy prowadzonego na YouTubie kanału EverythingApplePro przygotowali wideo porównujące szybkość wszystkich iPhone'ów, które pojawiły się na rynku od 2007 roku, czyli kolejno iPhone'a (2G), iPhone'a 3G, iPhone'a 3Gs, iPhone'a 4, iPhone'a 4s, iPhone'a 5 oraz iPhone'a 5c i iPhone'a 5s. Żeby porównanie było jak najbardziej miarodajne, na wszystkich modelach postawiono najnowszą dostępną wersję oprogramowania i przywrócono ustawienia fabryczne.

W teście uwzględniono między innymi czas potrzebny na wyłączenie i włączenie telefonu oraz szybkość ładowania stron internetowych. Film możecie obejrzeć poniżej.

iPhone 5S vs 5C vs 5 vs 4S vs 4 vs 3Gs vs 3G vs 2G Speed Comparison Test

[solr id="komorkomania-pl-190895" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/2939,waszym-zdaniem-iphone-5s-i-iphone-5c-podsumowanie" _mphoto="iphone-5s-190895-236x168-d60b530.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]4502[/block]

Pierwszym - i zarazem najbardziej zaskakującym etapem było wyłączenie wszystko iPhone'ów. Co najciekawsze, najszybciej z tym zadaniem poradziły sobie najstarsze i niewspierane już generacje smartfona z iPhone'em 3Gs na czele. Co jeszcze ciekawsze, wszystkim iPhone'om z iOS-em 7 na pokładzie (4, 4s, 5, 5c i 5s) zajęło to dokładnie tyle samo czasu.

Następnie wszystkie iPhone'y zostały włączone ponownie i tutaj role się odwróciły - im nowsza generacja, tym szybciej się uruchamia. Wyjątkiem jest iPhone 2G, któremu zajęło to mniej czasu, niż jego trzem następcom.

Prawdziwą moc drzemiącą w nowszych podzespołach ujawniło dopiero wczytywanie stron internetowych. Tutaj faktycznie widać przepaść dzielącą iPhone'a 5s i iPhone'a 2G.

[solr id="komorkomania-pl-189001" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/2999,kto-chce-sprzedac-iphonea-5" _mphoto="shut-up-and-take-my-mone-3fe121f.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]4503[/block]

Test przeprowadzony przez EverythingApplePro pokazuje jeszcze jedną rzecz, która dotyczy nie tylko smartfonów Apple'a - wydajniejsze procesory, chipy graficzne i większa ilość RAM-u dokładane są do kolejnych generacji urządzeń nie tylko po to, by zwiększyć ich ogólną wydajność. Równie istotne jest zaspokojenie zapotrzebowania na moc obliczeniową coraz bardziej zasobożernych systemów. Widać bowiem, że z niektórymi zadaniami leciwe już iPhone'y radzą sobie sprawniej niż te najnowsze i przeładowane funkcjami.

Źródło: Phone ArenaYouTube

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)