Posiadacze iPhone'a: "brakuje nam fizycznej klawiatury"

Posiadacze iPhone'a: "brakuje nam fizycznej klawiatury"

Strategy-Analytics-logo
Strategy-Analytics-logo
Paweł Żmuda
26.11.2009 12:02, aktualizacja: 26.11.2009 13:02

Firma Strategy Analytics przeprowadziła właśnie badanie wśród posiadaczy iPhone'ów w Stanach Zjednoczonych oraz w krajach Europy Zachodniej, którego celem było zbadanie, jaka będzie ich następna komórka. Wyniki mogą szokować.

Ankieterzy Strategy Analitycs przepytali około 2500 posiadaczy smartfona z Cupertino. Ponad połowa z pytanych osób wyraziła zainteresowanie ekranem dotykowym i... fizyczną klawiaturą w ich następnym telefonie komórkowym.

"Ogromne zainteresowanie telefonami dotykowymi nie sprawi, że tradycyjne komórki z fizyczną klawiaturą znikną z rynku. Zainteresowanie telefonami z klasyczną klawiaturą wciąż jest wysokie", komentował wyniki raportu Christopher Dodge, jeden z analityków firmy.

"Zarówno producenci sprzętu, jak i operatorzy komórkowi, powinni zdawać sobie sprawę z tego, że ich oferta musi być zróżnicowana. Rezygnacja z fizycznej klawiatury jest niemżliwa", dodał Paul Brown.

Przyznam, że wynik badania nie jest dla mnie zaskoczeniem. Dotykowe ekrany zyskują na popularności, ale sam nie zdecydowałbym się na całkowitą rezygnację z klawiatury QWERTY, a Wy?

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)