Użytkownicy WP7 najchętniej ściągają gry

Kto gra najczęściej? (fot. Flickr)
Kto gra najczęściej? (fot. Flickr)
Kamil Homziak

08.07.2011 11:27, aktual.: 08.07.2011 13:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Choć udziały Windows Phone 7 w rynku nie rzucają na kolana, to okazuje się, że użytkownicy smartfonów z tym systemem najchętniej pobierają gry. Jak na ich tle wypadają osoby mające telefony z iOS-em i Androidem?

Raport Nielsena prezentuje statystyki dotyczące gier w dość niesztampowy sposób - z podziałem na gry pobierane przez Internet, wgrane fabrycznie, gry przez przeglądarkę oraz skopiowane z komputera lub innego telefonu. Mobilne gry najczęściej pobierają użytkownicy telefonów z WP7 - 70%, o 1% więcej niż osoby korzystające z iPhone'ów. Przewaga nad użytkownikami Androida wynosi z kolei 4%.

Nielsen: gracze wg systemu
Nielsen: gracze wg systemu

Z gier fabrycznie dostarczonych przez producenta najczęściej korzystają użytkownicy BlackBerry (63%) oraz klasycznych, niemultimedialnych komórek (54%). Udziały gier przeglądarkowych oraz przesyłanych z wykorzystaniem PC czy innej komórki są zbliżone.

Nielsen: Czas poświęcony na gry
Nielsen: Czas poświęcony na gry

Użytkownicy iPhone'a przodują natomiast w innym badaniu - średnim miesięcznym czasie spędzonym na graniu. Posiadaczom smartfona Apple'a zajmuje ono 14,7 godzin w miesiącu, podczas gdy androidowi gracze poświęcają na nie 9,3 godziny. Wyniki innych platform oscylują w okolicach 4,5 godziny, a średnia miesięczna niezależnie od platformy wynosi 7,8 godziny miesięcznie. Czy takie liczby pokrywają się z Waszymi obserwacjami?

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)