Poświąteczne lodowe kanapki: LG o szczegółach aktualizacji

Poświąteczne lodowe kanapki: LG o szczegółach aktualizacji
27.12.2011 12:38
Ice Cream Sandwich dla smartfonów LG coraz bliżej (fot. techinpocket.blogspot.com)
Ice Cream Sandwich dla smartfonów LG coraz bliżej (fot. techinpocket.blogspot.com)
Kamil Homziak
Kamil Homziak

Co prawda święta już za nami, ale LG przygotowało dla swoich klientów miłą niespodziankę. Wiadomo już oficjalnie, kiedy i które smartfony tego producenta zostaną zaktualizowane do najnowszego Androida Ice Cream Sandwich.

Dobre nowiny południowokoreańska spółka ogłosiła na Facebooku. Proces aktualizacji będzie dwuetapowy: w pierwszej turze (drugi kwartał 2012) nowe oprogramowanie otrzymają Optimus LTE, Prada by LG, Optimus/Swift 2x, Optimus Sol, Eclipse oraz my Touch Q. Nieco dłużej, bo do trzeciego kwartału przyszłego roku, będą musieli poczekać użytkownicy modeli Optimus (u nas znanych jako seria Swift) 3D, Black, Big, Q2 i EX.

Taki harmonogram nie zaskakuje. Można być jedynie rozczarowanym, że część słuchawek Androida 4.0 otrzyma dopiero w trzecim kwartale. Czy na przygotowanie update'u inżynierom LG naprawdę potrzeba aż ponad pół roku? Możliwe, że do tego czasu dostępna będzie już kolejna kompilacja systemu Google'a, więc Koreańczycy znowu pozostaną w tyle.

Szkoda, że niedawno zaprezentowana Prada nie będzie sprzedawana z fabrycznie zainstalowanym Ice Cream Sandwich, choć akurat tego telefonu nie kupuje się z powodu najnowszej wersji systemu czy zniewalających parametrów technicznych, ale dla wyglądu czy logo znanej marki. Z dość popularnymi w Polsce Swiftami 2x, 3D czy Black jest inaczej, pozostaje jedynie czekanie.

Źródło: Android and MePocketNow

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)