Poszukiwacze przygód chwytają za smartfony i tablety! Oto 5 gier przygodowych, w które musicie zagrać

Poszukiwacze przygód chwytają za smartfony i tablety! Oto 5 gier przygodowych, w które musicie zagrać

texting in the nature
texting in the nature
Źródło zdjęć: © Shutterstock
Marek Pruski
30.10.2015 10:29, aktualizacja: 30.10.2015 11:29

Przygód ciąg dalszy! Tym razem sztandarowe przykłady gier przygodowych, ze znanymi i docenianymi tytułami na czele. Część z nich to także Wasze propozycje, za które serdecznie dziękuję! W przeważającej większości to gry płatne, aczkolwiek bardzo złożone i z pewnością warte swojej ceny. Zapraszam więc do lektury.

The Silent Age

Oryginalna historia w tym przypadku to podstawa do sukcesu. The Silent Age opowiada o losach Joego, sprzątacza w jednym z biurowców. Zmęczony swoim losem i życiem w przytłaczający, deszczowy dzień Joe znajduje pewną kartkę. Wtedy jego normalny dzień w pracy zmienia się w niezwykłą i tajemniczą przygodę.

Obraz

Spoilerować nie będę, ale powiem jak jest. Gra ma rysowaną grafikę i proste acz urzekające minimalizmem animacje. Audio jest, lecz ogranicza się do dźwięków, a kwestie zmuszeni jesteśmy czytać. Warto sprawdzać każdą rzecz, czasem kilka razy, bo to właśnie ona może okazać się kluczem do rozwiązania zagadki. Grę pobierzecie za darmo, lecz za kolejne epizody, trzeba będzie zapłacić, ok. 17 zł

The Silent Age Episode Two App Preview

The Cave

O tej grze mówi się, że jest przygodówką, która nie jest przygodówką. W The Cave stykają się ze sobą 3 kategorie gier – zręcznościowa, logiczna i przygodowa. Rozpoczynamy od wyboru 3 z 7 dostępnych postaci, każda z nich posiada unikatowe cechy, które będziemy musieli wykorzystać. Kiedy zdecydujemy się na wybranie rycerza, mnicha lub naukowca, pora na eksplorację tytułowej jaskini.

Obraz

Tytuł ten zadebiutował na PC i dlatego przy pobieraniu przygotujcie sobie jakieś 1,5 GB wolnego miejsca. W zamian dostaniecie naprawdę solidną produkcję, z krwi i kości, którą będzie można przejść kilka razy na wiele sposobów. Dodatkowo wspaniała grafika i dźwięk umilą kolejne godziny spędzone z tą produkcją. Grę pobierzecie za ok. 15 zł.

The Cave - Android Launch Trailer

Machinarium

Ten tytuł urzekł już niejednego gracza i recenzenta z całego świata. Machinarium to prawdziwa esencja gry przygodowej. Tytuł opowiada historię Josefa który w życiowej przygodzie, przemierzając góry i doliny pragnie uratować swoją wybrankę – Bertę. Mówi się, że stara miłość nie rdzewieje, ale w przypadku tych bohaterów to powiedzenie nabiera nowego znaczenia, bo są oni… robotami.

Obraz

Gra ma ciekawą grafikę i opowiada ocieplającą serca historię. Podczas rozgrywki napotkamy wiele łamigłówek do rozwiązania, i poznamy wielu nowych ludzi. Nagrody na Independent Game Festival, wysokie oceny recenzentów, i bardzo pochlebne opinie graczy nie są przypadkowe. Gra ma na dodatek w pełni scalone z rozgrywką polskie napisy. Tytuł pobierzecie ze sklepów za cenę od 17 zł. do 43zł

Machinarium - Official Trailer

The Last Door

Ta gra rozpoczyna się dosyć nietypowo. W pierwszej kolejności trzeba bowiem… popełnić samobójstwo. Jak mówi tytuł, są to ostatnie drzwi, jakie przyszło nam otworzyć. Fabuła rozpoczyna się ciekawie i trzyma poziom przez całą rozgrywkę. Sterujemy pixelową postacią, podobnie jak w Superbrothers Sword & Socery, jednak tutaj z nikim nie walczymy, a rozwiązujemy zagadki.

Obraz

Dla wprawionych graczy przejście tego tytułu będzie błahostką, mi jednak sprawiało problemy, bo takie przygodówki to nie mój konik. Gra pomimo swojej prostoty ma urok i warto dać jej szansę. Niestety deweloperzy nie pokusili się o dodanie polskiej wersji językowej. Pierwszy rozdział przejdziecie za darmo, a na kolejne trzeba będzie wydać ok. 13 zł

Fran Bow

O tej grze mogliście już przeczytać w przeglądzie 5 strasznych gier. Należy ona do kategorii przygodówek, lecz dosyć specyficznych. Wrażenia z gry wzbogaca krew, wyskakujące na ekran zjawy no i dźwięk, który czasami zmarłego wybudziłby z grobu. Gra opowiada o losach dziewczynki, która straciła rodziców. Niespokojna trafiła do zakładu psychiatrycznego i to tam zaczyna się jej przygoda.

Obraz

Główna bohaterka stara się wydostać z budynku, a my musimy jej w tym pomóc. Efekty, jakie zastosowali twórcy są całkiem niezłej, jakości, choć poziom „straszności” mógłby być większy. Grze bez dwóch zdań towarzyszy jednak klimat i wymaga ona od nas nieco myślenia.

FRAN BOW - Official Trailer

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)