Potężna Motorola Shamu to nie Nexus 6? To Moto S?

Potężna Motorola Shamu to nie Nexus 6? To Moto S?
17.08.2014 15:18
Koncept Nexusa 6
Koncept Nexusa 6
Mateusz Żołyniak
Mateusz Żołyniak

Od jakiegoś czasu pojawiają się plotki dotyczące Motoroli Shamu, która ma być nowym Nexusem 6. Ostatnie przecieki podważają jednak nieco wcześniejsze doniesienia.

Nowa porcja danych o Shamu pochodzi z serwisu TKTechNews, którego autor miał już podobno okazję zapoznać się z nowością Motoroli. Sugeruje on, że sprzęt ten będzie miał wielki, 5,9-calowy ekran o rozdzielczości QHD (2560 x 1440 pikseli) i zagęszczeniu pikseli na poziomie 498 PPI. Sercem smartfona ma być Snapdragon 805 o taktowaniu do 2,5 GHz, który będzie wspierany przez 3 GB pamięci RAM. Urządzenie ma do tego oferować aparat główny z matrycą 13 Mpix i kamerkę 2,1 Mpix,

Moto Shamu aka Nexus 6 and Verizon confirmation!

Taką specyfikację sugerują dane z programu AnTuTu, w którego bazie nowość Motoroli pojawiła się niedawno. Wiarygodności dodawać ma im fakt, że informacje wyciągnięto z pliku build.prop urządzenia, które nie było zrootowane (build.prop można edytować tylko z prawami administratora). Warto zauważyć również, że w popularnym benchmarku jako producent telefonu podana jest firma Google.

Wydaje się więc, że Shamu rzeczywiście będzie Nexusem 6. Autor TKTechNews ujawnił jednak, że numer IMEI smartfona odpowiada sieci Verizon Wireless. Niedługo potem opublikował on informacje o innym urządzeniu Motoroli, które na rynku ma pojawić się pod nazwą Moto S. Sprzęt ten również ma trafić do oferty wspomnianego operatora, a pod względem specyfikacji będzie prezentował się identycznie jak Shamu.

Moto S Confirmed and display shield shown

Szybko pojawiły się więc sugestie, że potężna Motorola nie będzie Nexusem 6 a pierwszym urządzeniem z serii Android Silver. Podobnie jak dotychczasowe Nexusy, Moto S ma mieć oprogramowanie przygotowywane przez Google'a (także aktualizacje), ale gigant nie będzie zaangażowany w dystrybucję smartfona (ta będzie prowadzona najprawdopodobniej wyłącznie przez sieć Verizon Wireless).

Liczę, że plotki o programie Android Silver nie okażą się prawdą, a Google w tym roku przygotuje pierwszy phablet z linii Nexus. Najbardziej optymalną opcją byłoby gdyby bazował on właśnie na Motoroli Shamu, a model Moto S okazał się lekko zmodyfikowaną wersją urządzenia, którą na wyłączność dostanie amerykańska sieć.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)