Mateusz Morawiecki i jego potłuczony smartfon. Wiemy, jaki to model. I czemu powinien go zmienić

Mateusz Morawiecki i jego potłuczony smartfon. Wiemy, jaki to model. I czemu powinien go zmienić

Wysłużony telefon premiera Mateusza Morawieckiego
Wysłużony telefon premiera Mateusza Morawieckiego
Źródło zdjęć: © East News/Facebook
Jakub Wątor
19.11.2019 11:17, aktualizacja: 19.11.2019 18:12

Mateusz Morawiecki przygotował zestaw przed wygłoszeniem expose: kremowa koszula, elegancki krawat, laurka od dzieci i iPhone. Ten ostatni zdecydowanie wyróżnia się na obrazku. Mateusz Morawiecki powinien sprawić sobie nowy - i wcale nie ze względu na lichy stan sprzętu.

Nowy rząd rozpoczyna kadencję, a więc czas na expose premiera. Mateusz Morawiecki w tym ważnym dniu postanowił podzielić się z internautami przygotowaniami do występu. Na Facebooku udostępnił zdjęcie "zestawu na expose": koszula, krawat, okulary, notatnik, rysunek od dzieci i telefon.

Ten ostatni, jak widać, wyraźnie wysłużony, odrapany i obtłuczony. To iPhone 7 - model z 2016 roku, czyli mający już przeszło 3 lata. Czy to główny telefon, którego używa Morawiecki? Sprawdziliśmy w agencjach fotograficznych inne jego zdjęcia. Widać na nich ten sam model iPhone'a.

Szef rządu i iPhone 7? Czas na zmianę

Jeśli premier używa przede wszystkim "siódemki", to… dobrze byłoby ją wymienić. Co prawda Barack Obama i Angela Merkel używają starszych modeli Blackberry - z przyzwyczajenia i przywiązania - ale nie należy brać z nich przykładu. Władimir Putin ze względów bezpieczeństwa przez długi czas w ogóle nie używał smartfonów. Co do iPhone'a - którego długi czas używał m.in. Donald Trump - warto zainwestować w nowszy model. I nie chodzi wcale o wygląd czy bajery.

Jak pisaliśmy niedawno, iPhone 7 jest w grupie modeli mających niezałataną lukę. Zdaniem autora tego odkrycia, pozwala ona na zhakowanie sprzętu i wykonanie na nim dowolnych czynności. Z kradzieżą danych włącznie.

Zakładam, że polskie służby świetnie zabezpieczyły urządzenia premiera Morawieckiego. Co prawda, z przyczyn bezpieczeństwa, nie dzielą się publicznie tym, w jaki sposób chronią elektronikę członków rządu.

Na co warto zmienić telefon? Marka iPhone - mimo że nie jest wolna od wad i luk - to zdecydowanie bardzo dobry wybór, jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Ale w ostatnich latach pojawiło się też kilka innych, godnych zaufania marek.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Jaki jest nowy iOS 6?
Jaki jest nowy iOS 6?
Mateusz Żołyniak
Jaki telefon ma... Cyber Marian?
Jaki telefon ma... Cyber Marian?
Redakcja Komórkomanii
Jaki smartfon na komunię
Jaki smartfon na komunię
Redakcja Komórkomanii
Komentarze (64)