Mateusz Morawiecki i jego potłuczony smartfon. Wiemy, jaki to model. I czemu powinien go zmienić

Mateusz Morawiecki i jego potłuczony smartfon. Wiemy, jaki to model. I czemu powinien go zmienić19.11.2019 11:17
Wysłużony telefon premiera Mateusza Morawieckiego
Wysłużony telefon premiera Mateusza Morawieckiego
Źródło zdjęć: © East News/Facebook
Jakub Wątor

Mateusz Morawiecki przygotował zestaw przed wygłoszeniem expose: kremowa koszula, elegancki krawat, laurka od dzieci i iPhone. Ten ostatni zdecydowanie wyróżnia się na obrazku. Mateusz Morawiecki powinien sprawić sobie nowy - i wcale nie ze względu na lichy stan sprzętu.

Nowy rząd rozpoczyna kadencję, a więc czas na expose premiera. Mateusz Morawiecki w tym ważnym dniu postanowił podzielić się z internautami przygotowaniami do występu. Na Facebooku udostępnił zdjęcie "zestawu na expose": koszula, krawat, okulary, notatnik, rysunek od dzieci i telefon.

Ten ostatni, jak widać, wyraźnie wysłużony, odrapany i obtłuczony. To iPhone 7 - model z 2016 roku, czyli mający już przeszło 3 lata. Czy to główny telefon, którego używa Morawiecki? Sprawdziliśmy w agencjach fotograficznych inne jego zdjęcia. Widać na nich ten sam model iPhone'a.

Szef rządu i iPhone 7? Czas na zmianę

Jeśli premier używa przede wszystkim "siódemki", to… dobrze byłoby ją wymienić. Co prawda Barack Obama i Angela Merkel używają starszych modeli Blackberry - z przyzwyczajenia i przywiązania - ale nie należy brać z nich przykładu. Władimir Putin ze względów bezpieczeństwa przez długi czas w ogóle nie używał smartfonów. Co do iPhone'a - którego długi czas używał m.in. Donald Trump - warto zainwestować w nowszy model. I nie chodzi wcale o wygląd czy bajery.

Jak pisaliśmy niedawno, iPhone 7 jest w grupie modeli mających niezałataną lukę. Zdaniem autora tego odkrycia, pozwala ona na zhakowanie sprzętu i wykonanie na nim dowolnych czynności. Z kradzieżą danych włącznie.

Zakładam, że polskie służby świetnie zabezpieczyły urządzenia premiera Morawieckiego. Co prawda, z przyczyn bezpieczeństwa, nie dzielą się publicznie tym, w jaki sposób chronią elektronikę członków rządu.

Na co warto zmienić telefon? Marka iPhone - mimo że nie jest wolna od wad i luk - to zdecydowanie bardzo dobry wybór, jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Ale w ostatnich latach pojawiło się też kilka innych, godnych zaufania marek.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (64)